Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel (/showthread.php?tid=41073)



Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - KrisPL - 29-07-2016 01:47:53

Witam. Mam okazję kupić motor od kolegi tylko że on jest wpisany na współwłaściciela a jest nieletni ma 17 lat. Czy może go normalnie sprzedać czy musi mieć jakąś zgodę lub czy tylko wystarczy jego podpis? Proszę o szybką odpowiedź.

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Kanilox - 29-07-2016 02:14:01

Musi być zgoda rodzica lub prawnego opiekuna, jakiś podpis pod umową że ja "imię i nazwiko" wyrażam zgodę na sprzedaż wyżej wymienionego motoroweru.
W necie poszukaj szczegółów.


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Rafku - 29-07-2016 02:45:37

Ja jestem współwłaścicielem motorowerów (16 lat) i w WK powiedziano mi, że nie mogę ich sprzedać, dopóki nie będę pełnoletni, jedynym rozwiązaniem sprzedaży byłby sąd, czy coś takiego - jak nie zapomnę to jutro dowiem się szczegółów.


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Blusik - 29-07-2016 13:20:07

Potwierdzam opinie rafku trzeba isc do sądu z rodziciem z aktem urodzenia i z czymś jeszcze wypisać kartke i wtedy się dostaje zgodę na sprzedaż

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - rpd - 30-07-2016 12:29:54

Cześć Smile Żeby nie pisać nowego tematu... Kupiłem od kolegi Rieju około miesiąca temu. Rieju było zarejestrowane na mamę kolegi i on jako współwłaściciel (nieletni -17 lat). Byłem ostatnio w WK z tatą, żeby przerejestrować motorek na mojego tatę i mnie jako nieletniego współwłaściciela. No i właśnie już przy okienku Pan powiedział, że potrzebna jest zgoda sądu rodzinnego na sprzedaż... Nie da rady jakoś tego ominąć? Jeżeli nie to jest ktoś w stanie mi napisać, co trzeba dokładnie przygotować i jak to pozałatwiać? Problem jest w tym, że muszę to zrobić jak najszybciej, bo kilka dni temu skończyło się OC i nie mam jak jeździć :/


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Blusik - 30-07-2016 14:17:38

OC zrobisz na umowe k-s motorkiem możesz jeździć na jego dowodzie tak robi ten co odemnie kupił. Akt urodzenia jeden rodzic i coś jeszcze zadzwoń do sądu i się spytaj

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - rpd - 30-07-2016 15:09:31

Jeździłem do tej pory na jego dowodzie, ale właśnie skończyło się OC i myślałem, że trzeba już go przerejestrować, żeby można było nowe OC już na tatę wykupić. Czyli teraz idę do byle którego ubezpieczyciela z umową K-S i tata może ubezpieczyć go już na siebie?


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Blusik - 30-07-2016 17:42:39

tak ja tak jeżdżę od roku na Simsonie od wujka on kupił go ale nie przerejestrował bo mu się nie chciało a OC ma na siebie

Najlepiej idź do PZU


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Kofper - 30-07-2016 20:16:56

Wszystko zależy od WK. Ja kupiłem motor od 15 latka i mając 17 lat spisałem z nim umowę. Motor normalnie na siebie zarejestrowałem choć Pan w wydziale powiedział mi że powinien być podpis rodzica u niego i u mnie.


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Blusik - 30-07-2016 21:22:16

U mnie podpis razem z zgodą nie przeszedł tylko sąd


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - rpd - 31-07-2016 12:05:13

(30-07-2016 17:42:39)Blusik napisał(a):  tak ja tak jeżdżę od roku na Simsonie od wujka on kupił go ale nie przerejestrował bo mu się nie chciało a OC ma na siebie

Najlepiej idź do PZU
OC na Ciebie czy wujka?


RE: Sprzedaż motoru a nieletni wspolwlasciciel - Blusik - 31-07-2016 12:45:22

(31-07-2016 12:05:13)rpd napisał(a):  
(30-07-2016 17:42:39)Blusik napisał(a):  tak ja tak jeżdżę od roku na Simsonie od wujka on kupił go ale nie przerejestrował bo mu się nie chciało a OC ma na siebie

Najlepiej idź do PZU
OC na Ciebie czy wujka?
Na wujka ale mam romka gdzie właścicielem jest ojciec a ja współ i obaj mamy 60% plus chyba zwyżki za mój wiek to płace 46 zl

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka