Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Różnice pojemności silnika. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Różnice pojemności silnika. (/showthread.php?tid=41012)



Różnice pojemności silnika. - hoody90 - 24-07-2016 08:16:54

Dzień dobry mam takie pytanie. Czym różni się silnik 125 od 250 w Romecie maxi? Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Przecież przy większej pojemności na silnik działają większe obciążenia,jeżeli są takie same i różnią się tylko wielkością cylindra to czy nie są przez to bardziej awaryjne?(te większe). W innych skuterach 50 i 125 silniki z wyglądu też są takie same. Wie ktoś może czym one się różnią?


RE: Różnice pojemności silnika. - LiSiC - 24-07-2016 09:39:52

To jest podobnie jak w MZ ETZ 125 i 251, silniki są niemalże identyczne tylko się różnią pojemnością. Jako że nasłuchałem się sporo o zasadach projektowania w szkole to ci powiem że na pewno wszystko jest projektowane z tzw. zapasem bezpieczeństwa, który jest widocznie na tyle duży że spełnia wymagania na jedną konstrukcję i drugą... ale powiedzmy sobie szczeże MZ z chińszczyzną jest nie do porównania.


RE: Różnice pojemności silnika. - Latos - 26-07-2016 17:08:40

Chińszczyzna to tylko jakość wykonania, konstrukcje silników to japońskie projekty wielkich marek
Wyglądają może podobnie, ale wierz mi na słowo że wygląd to ich jedyne podobieństwo
Taka ciekawostka - w latach 90. volkswagen produkował wiele silników różniących się dość znacząco mocami i pojemnościami (od 1.0 45km do 1.6 75km) i też wyglądają teoretycznie tak samo. Ale takie same nie są