Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z wkręceniem suportu do Rometa ZZR Jaguar. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Problem z wkręceniem suportu do Rometa ZZR Jaguar. (/showthread.php?tid=40965)



Problem z wkręceniem suportu do Rometa ZZR Jaguar. - Korn4 - 20-07-2016 23:19:46

Siemka, jakiś tydzień temu zakupiłem na aukcji ramę Rometa Jaguara wraz z widelcem, dzisiaj dopiero dotarł suport Shimano BB-5500 pod mufę 68 mm, bc 1.37x24, z ośką 109.5 mm, pod te ramkę i korbę Shimano Ultegra FC-6500. Rama ma gwinty w standardzie brytyjskim (BSA), szerokość mufy też pasuje, a mimo wszelkich starań nie mogę wkręcić suportu w mufę. Gwinty wcześniej dokładnie wyczyściłem szczotką drucianą tak żeby zedrzeć pozostałe resztki lakieru i brudy, wszystko dokładnie nasmarowałem i przy każdej próbie wkręcenia gwinty albo mi przeskakują albo krzywo wchodzą, używałem sporo siły, ale i tak nie dało się dokręcić suportu do końca. Z racji tego że jest to stara rama myślałem o tym żeby prze gwintować na nowo mufę, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł, myślałem może że jest to kwestia tego że stosuje suport z mocowaniem Octalink, ale raczej nie ma to żadnego wpływu na gwinty. Jak myślicie co zrobić? Na początku zauważyłem też, że gwinty są odwrotnie niż na oznaczeniach na suporcie, to znaczy jeśli wkręcam suport zgonie z oznaczeniami (lewa prawa strona) to za chiny ludowe nie chce się nawet wkręcić ponieważ gwinty w mufie są jakby zamienione lewy z prawym. Nie chce używać więcej siły po i tak jedna miska suportu mocno się już zdarła od za dużej siły. Jak coś jest niezrozumiałe proszę pytajcie, ciężko jest mi opisać te sytuację.