Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet cały czas na sprzęgle ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet cały czas na sprzęgle ? (/showthread.php?tid=40866)



Romet cały czas na sprzęgle ? - PuchaczR - 13-07-2016 16:00:49

Witam .
Posiadam silnik 017 i mam problem odnośnie sprzęgła, po próbie odpalenia na pych ciśnie tak jakby cały czas na sprzęgle nawet kopniak luźno chodzi , nieraz załapie z pychu to jedzie ale i tak nie ma przeniesienia napędu , nawet jak odczepione jest całkowicie , co to może być ?


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - szymonpacholik@vp.pl - 13-07-2016 19:00:48

zawleczka ci wypadła od sprzęgła


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - PuchaczR - 13-07-2016 23:15:29

Wczoraj składałem sprzęgło, zawleczki nowe , więc wątpię żeby wypadła .


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - Odrestaurator - 13-07-2016 23:55:47

Zła regulacja, spróbuj wykręcić/dokręcić na maxa śrubkę od regulacji, mogą też Ci się tarcze sklejać, jaki olej lejesz do skrzyni? przed złożeniem tarcz sprzęgłowych posmarowałeś je olejem?


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - PuchaczR - 14-07-2016 00:21:27

Hmm spróbuje jutro z tym smarowaniem tarcz sprzeglowych , olej taki jaki wcześniej , wtedy było okej ,ale problem jest w tym ze jak odłączę linkę to dalej jest tak samo , wiec regulacja chyba tu nic nie da .


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - PuchaczR - 15-07-2016 00:28:31

Podejrzewam dwie przyczyny albo zły olej , albo zjechany frez na wale lub zbieraku . Big Grin oby nie na wale bo chyba sie potne


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - Rafku - 15-07-2016 09:46:13

Hmmm, to jak ty skladales to sprzeglo - przeciez takie rzeczy jak zjechany wielowypust widac golym okiem....

Zreszta jak sie sklada z glowa to zawsze trzeba zalozyc zabierak na wal i sprawdzic jak duzy jest luz... Facepalm2


RE: Romet cały czas na sprzęgle ? - damianklb - 15-07-2016 11:33:31

Z tego co ja się orientuje. To tarcze sprzęgłowe przed założeniem powinny być moczone w oleju 24 godz przed założeniem.