Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem (/showthread.php?tid=40472)



Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - mpiluszczyk - 12-06-2016 19:05:16

Witam,
Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Posiadam Ogarka 200 z silnikiem jawki 223. Nie owijając w bawełnę.
Romet gdy już odpali jedzie idalnie, nie dławi się, ładnie wkręca się na obroty, nie brakuje mu mocy. Problem leży z odpaleniem. Na kopka nawet nie marzę, żeby odpalił ale nie odpala nawet na pycha. Zazwyczaj muszę wyciągnąć świece wytrzeć szmatką i papierkiem ściernym i wtedy jest prawdopodobieństwo, że zapali, ale to też nie koniecznie.
Wymienione w nim było:
- cewka zapłonowa
- instalacja elektryczna
- kondensator
- przerywacz
- cewka WN
- Kabel cewki WN
- fajka
- świeca (próbowałem już na jakiś 10 różnych świecach, przepalonych i nowych, różnych marek)
W ramach uściślenia zapłon też jest ustawiony. Kopek przy odpalaniu się nie ślizga. Nie znalazłem takiego tematu więc napisałem nowy. Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł na rozwiązanie? Idea


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - mpiluszczyk - 12-06-2016 20:00:43

Dzięki za szybką odpowiedź. Sprawdziłem przed sekundą, wszystko jest ok, platynki stykają się pełna powierzchnią. Może to być problem złego wyregulowania gaźnika?


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - szymonpacholik@vp.pl - 12-06-2016 20:05:36

Może zbyt mało paliwa dostaje się do cylindra . Pokombinuj z ustawieniem iglicy.


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - mpiluszczyk - 12-06-2016 20:06:57

Mam obecnie ustawione na drugi rowek od góry, gdzieś tak wyczytałem, że to jest poprawne ustawienie. Należy to zmienić?


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - szymonpacholik@vp.pl - 12-06-2016 20:10:24

jest prawidłowe ale spróbuj na innym ustawieniu . Jak wygląda świeca po odpalaniu ?


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - mpiluszczyk - 12-06-2016 20:11:36

Nie jeździłem jeszcze na tyle dużo żeby świeca się na jakiś kolor wypaliła. Ale świeca jest sucha.


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - szymonpacholik@vp.pl - 12-06-2016 21:08:26

podnieś rowek iglicy o jeden rowek w górę i zobaczysz czy coś pomogło


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - mpiluszczyk - 12-06-2016 21:50:49

Wiec tak, przejechałem się jakieś 7 km jak już zapalił po długim pchaniu i świeca nie wypaliła się na żaden kolor, może to być za uboga mieszanka? powinienem dogiąć blaszkę w górę w komorze pływakowej? Wydaje mi się że chyba troszeczkę wypaliła się na baaardzi lekki krem.


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - szymonpacholik@vp.pl - 12-06-2016 22:07:54

Też tak myślę , że to za uboga mieszanka , a próbowałeś z iglicą ?


RE: Ogar 200 - Problemy z odpalaniem - mpiluszczyk - 12-06-2016 22:24:36

Nie, spróbuje trochę dogiąć blaszkę i zobaczymy jak pójdzie. Jadę jutro do pracy jakieś 10 km. Jeżeli blaszka nie pomoże spróbuję pokombinować z iglicą. Nie chcę zmieniać 2 rzeczy na raz, żeby wiedzieć co jaki efekt dało. Jutro dam wam odpwiedź, a za dzisiejsze rady bardzo dziękuję.
Ps. jeszcze jedno pytanie. Może warto trochę odkręcić wolne obroty, i naciągnąć linkę od gazu? dobrze kombinuje?