Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... (/showthread.php?tid=40401)



Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - kuba255 - 07-06-2016 08:38:33

Cześć , szybko mówiąc mam wsk 125 i po remoncie silnika chodzi bardzo ładnie.
Sinlik na wolnych obrotach chodzi bardzo pięknie , wkręca się i potem zaczyna się ten problem (nawet na luzie) ,gdy silnik schodzi z obrotów (muszą być spore , takie że aż rama drży) słysze leciutkie puknięcia (tak jak mówiłem nie jest to cyl ani głowica) co to może być bo bardzo mnie ciekawi???


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - darek23 - 07-06-2016 10:21:56

Tulejka na korbowodzie? Moze zle pasowanie sworznia z tulejka i to puka? Ciezko cos zdiagnozowac jak sie tego nie widzi i nie slyszy. Silnik porzadnie przykrecony do ramy? Nagraj jakis filmik to moze bedzie latwiej odgadnac.


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - kuba255 - 07-06-2016 21:46:15

Silnik dokręcony porządnie bardzoooo. A jeszcze spytam czy w każdej WSK 125 na luzie , na sporych obrotach wszystko drży???

Podczas jazdy nie słychać żadnego stukania.

Tłok mam oryginalny , nikt go nie zdejmował , a luzów na tłoku raczej nie było.

przebieg mojej WSK to 6100km

a po kapitalnym może 20km


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - darek23 - 08-06-2016 08:01:47

Drzy, bo nie ma zadnego tlumienia miedzy rama a silnikiem i jest to objaw normalny. To jaka to kapitalka jak tlok nie zdejmowany? Czyli kapitalki nie bylo, albo robiona na skroty. No chyba ze faktycznie nie bylo luzu na tulejce, ale w ta szczerze watpie bo jeszcze nie spotkalem wski ktora tam luzu nie ma. Tlok powinno sie zdjac chocby do wizualnej oceny korby, czy prosta, czy tulejka cala i trzyma wymiar a nie jajo. Nie wiem co wymieniales, bo te stuki rownie dobrze moga wynikac z ukladania sie czesci/ docierania.


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - kuba255 - 08-06-2016 22:33:07

Tak naprawdę to te stuki nie są takie wyraźne i jeżeli najprawdopodobniej jest to sworzeń tłoka to zrobię to na zimę. DZIĘKI!!!


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - plusminus - 09-06-2016 01:00:25

Jak schodzi z obrotów, to równie dobrze, może to być łańcuszek sprzęgłowy, albo masa innych rzeczy.


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - darek23 - 09-06-2016 08:27:57

Lancuszek sprzegla bylo by slychac caly czas, bo jak jest juz za luzny to obciera o srube ktora sie dekiel przykreca. A mialem takie delikatne stukanie, przy schodzeniu z duzych obrotow i u mnie winna byla tulejka na korbowodzie dlatego mowie aby to sprawdzil, bo ja wymienilem pol silnika i dalej stukalo. Niby co jeszcze mogloby spowodowac takie stukanie? Chyba ze lozysko na stopie korbowodu. Nie wiem nie mam pojecia to jedyne przychodzi mi na mysl i dlatego o tym mowie.


RE: Dziwne stuki ale nie w cylindrze... - kuba255 - 30-06-2016 11:41:05

Kolega trafił , luz na łożysku igiełkowym korobowodu!