Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Gaźnik ROMET - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Gaźnik ROMET (/showthread.php?tid=39846)



Gaźnik ROMET - toldi_raf@o2.pl - 18-04-2016 21:49:47

Witam. Kupiłem nowy gaźnik , ładnie wygląda ale nie działa prawidłowo,ponieważ nie podaje paliwa. Do puki jest zalany to silnik pracuje, żeby tak było to muszę przytrzymać pompeczke. Wtedy paliwo się z niego wylewa ale silnik pracuje. Próbowałem zmienić ustawienia iglicy, podginalem blaszkę przy pompeczce ale to nie działa. Co jeszcze można zrobić żeby 150 zł nie poszło na śmieci? ??


RE: Gaźnik ROMET - toldi_raf@o2.pl - 24-04-2016 23:26:51

Wie ktoś coś na ten temat? ?

Jeśli nie to zamykam temat


RE: Gaźnik ROMET - Rafku - 24-04-2016 23:36:43

A co to za gaźnik, że aż takie pieniądze kosztował?

Może ty na odwrót zakładasz uszczelkę pomiędzy gaźnik, a cylinder (o ile w ogóle zakładasz) i wtedy żadne regulacje nic nie dają?


RE: Gaźnik ROMET - SHERIFF - 25-04-2016 12:06:33

Sprawdź czy układ paliwowy jest drożny, może gaźnik jest dobry ale w kraniku coś blokuje przepływ. Jak nie pomoże to rozbierz gaźnik i spróbuj go przeczyścić.


RE: Gaźnik ROMET - ZaliXon19 - 25-04-2016 18:39:20

Spróbuj na otwartym zbiorniku paliwa, możliwe że wężyk się nie może odpowietrzyć i paliwo nie leci.


RE: Gaźnik ROMET - Donny Brasco - 29-04-2016 11:32:04

Miałem podobny problem, u mnie nie działał prawidłowo zaworek w komorze pływakowej. Jak zdjąłem pokrywkę z komory pływakowej i nalałem paliwa chodził bez zarzutu. Założyłem inny i nie ma problemu.


RE: Gaźnik ROMET - Kanilox - 29-04-2016 12:40:58

Pewnie masz tam ten dziadowski pływak, zmień go na oryginalny a jak to nie pomoże to zmień pokrywe komory pływakowej.