Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy (/showthread.php?tid=39679)



Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - kdr2.0 - 03-04-2016 23:20:49

Witam,
Ostatnio kupiłem motorynkę bardzo tanio w stanie nie odpalającym. Po ściągnięciu magneta okazało się że nie ma kondensatora . Kupiłem nowy oraz wstawiłem stary gaźnik który znalazłem w garażu (kupiłem bez). Motorynka odpaliła , ale zaraz po tym gasła i nie miała mocy.Wymieniłem simmeringi , łożyska , pierścienie.Cylinder i tłok były w dobrym stanie więc tylko wyczyściłem z nagaru. Gaźnik czyszczony 1500 razy bez skutku. Odpala ale po dodaniu gazu strasznie się dusi jak już trochę tak po chodzi przez chwile, ładnie wchodzi na obroty i trzyma wolne ale zaraz strzela i gaśnie.Regulowałem na wszystkie możliwe sposoby. Juz nie mam pomysłów prosze o pomoc Smile


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - komarinho - 03-04-2016 23:29:04

A zapłonem się Pan bawił, próbował? Smile


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - kdr2.0 - 03-04-2016 23:31:25

Tak , oczywiście.


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - Odrestaurator - 03-04-2016 23:34:10

A gdzie strzela? gaźnik czy rura?


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - kdr2.0 - 03-04-2016 23:40:48

Strzela w gaźnik dodam , że kompresja jest dobra i w iskrowniku nie ma zwarcia tylko , że iskrzy mi trochę na platynkach . Kondensator jest nowy


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - uki - 04-04-2016 07:19:46

Zapłon za wcześnie ustawiony. Pobaw się też z przerwami na świecy i na platynkach.


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - kdr2.0 - 04-04-2016 21:10:23

Witam,
Jakbym nie ustawił zapłonu i tak będzie strzelać przerywać a w efekcie zgaśnie.Co do przerw sprawdzałem na 7 świecach działał tak samo.Dzisiaj sciągnełem gaźnik wlałem trochę paliwa do cylindra i wkręcił sie na niezłe obroty , ale nie działał z pełną mocą i przy tym kopcił.Mieszanka jest ok a simmeringi nowe


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - szymonpacholik@vp.pl - 05-04-2016 10:31:24

A masz grubą uszczelkę pomiędzy gaźnikiem a cylindrem ?


RE: Motorynka - gaśnie , przerywa , strzela - Brak mocy - kdr2.0 - 05-04-2016 22:09:00

Uszczelka robiona ze statego paska od spodni dobrze dopasowana gruba o nie ma mozliwosci przepuszczania powietrza