Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rama romet super - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Rama romet super (/showthread.php?tid=39414)



Rama romet super - bartas822 - 14-03-2016 16:51:49

Witam,
Właśnie stoję przed zakupem ramy romet super (koszt 400zł W tym malowanie rama i widelec). Mam pytanie odnośnie wartości tej ramy a mianowicie czy jest ona tyle warta. Docelowo chce z niej zrobić szosę. Również mam pytanie jak można sprawdzić czy rama jest orginalny itp.
Jest ona na rurkach Reynolds 531 (Czy to tez da sie jakos sprawdzić). Jestem otwarty na propozycje innych przedewszystkim lekkich ram.


RE: Rama romet super - chart80 - 15-03-2016 11:57:51

Wrzuć zdjęcia bo tak to ciężko wróżyć z fusów.


RE: Rama romet super - Zweitakter - 15-03-2016 19:20:03

Rometów super było kilka j/w .
Jasnowidzów na grupie brak niestety.
Krąży po sieci tabela wag reynolds vis gasrurka, 400 to nie jest duza kasa za dobrą rame raczej!!!
Expert BIERZE DO RĘKI rame tu pstryknie tam zważy w reku i ci odpowie ...


RE: Rama romet super - bartas822 - 18-03-2016 13:50:35

http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/39516_image.jpeg


RE: Rama romet super - Zweitakter - 18-03-2016 14:04:41

Wałkowane pierdyliard razy, naprawde cięzko poczytac inne posty o identyfikacji rodziny jagi spec/supeł - romek spec/supeł

waga /rozmiar; śrenica wewn podsiodłowej, dokłdne foro haków, węzłów, dokładne foto węzła podsiodłowego bo było kilka wersji.

W Poznaniu serwis ma były mechanik naszej kadry. Masz blizko możesz pogadac face to face....


RE: Rama romet super - LedkPL - 18-03-2016 22:39:44

Jest to romet super na 100%. Można to poznać po chmurce w mufie suportu i ładnych (nie kanciastych) mufkach przy główce z takimi serduszkami po boku. Romet supery na columbusie najczęściej miały mufy cinelli. Reynolds ma sztyce 26,4 natomiast columbus 27,2.
Na lewym haku będziesz miał datę (dwie pierwsze cyfry) za cztery stówy to nawet warto.