Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
'78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" vel. ROST-style by wnusiu94 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" vel. ROST-style by wnusiu94 (/showthread.php?tid=39333)



'78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" vel. ROST-style by wnusiu94 - wnusiu94 - 07-03-2016 03:09:34

Kilka tygodni temu w poszukiwaniu wózka do przewozu tego i tamtego, a i owego może też zawitałem na pewien wrocławski skup złomu. Wózek był, stały również 2 składaki. Jeden okazał się praktycznie fabrycznie nowy (pominiemy go), a drugi był taki.






To Wigry 3 z 1978 roku w stanie rozpadu i agonii. Zdjęcia są jakie są, a po ich zrobieniu ogoliłem go jeszcze z siodełka, sztycy i czegoś tam jeszcze.
Stał sobie taki wrak w kącie mojego magazynku, aż pewnego dnia powiedziałem dość!
Do wymiany było absolutnie wszystko, widelec był wygięty, koła przerdzewiałe, nawet błotnik przedni był - no powiedzmy - "nadgryziony". Postanowiłem dać mu drugie życie, sprawić by znowu ludzie się za nim oglądali. Z wraku powyżej została praktycznie tylko rama, koła, błotniki i nóżka. Rozbiórka do ostatniej śrubki, drobiazgowe zerwanie lakieru do gołego i... na balkon!



Podobnie przygotowałem również widelec oraz bagażnik (niewidoczny na zdjęciu). Z pogodą trafiłem idealnie - przez pobyt roweru na balkonie aura była iście deszczowa, co w połączeniu z litrami solanki przyniosły pożądany efekt.



Rometowska stal całkiem skutecznie opierała się solance, deszczowi niestety nie dała rady. Składak po opadach zardzewiał w mgnieniu oka.
Na warsztat wjechały nowe opony Stomil z epoki, nowe dętki, wszystko zostało przesmarowane i poskładane od nowa. Pojawiło się również siodełko z Ukrainy oraz wysoka kierownica z hamulcem (prawdopodobne pochodzenie - Duet, nawet nie wiem skąd ją mam). Zaciski wraz z wajchami pochodzą ze zezłomowanego niedawno Wigry 1 z '74.



Dlaczego daję takie lipne zdjęcie? Ano dlatego, że rower obecnie czeka na części, przede wszystkim na nowe okablowanie oraz przednią lampkę. Hurtowania z przewodami trochę mi nie po drodze i dlatego mam małą obsuwę. Wymienić muszę również osłonę łańcucha (ta którą zamontowałem jest zniekształcona i trze o łańcuch) oraz jarzmo siodełka. Tylna lampka pochodzi z niemieckiego składaka, którego mi się kiedyś zakupiło i chwilę po owym zakupie "niechcący" złamało.

Po ukończeniu "prodżektu" przewidziane są oczywiście lepsze zdjęcia, obowiązkowo na terenie opuszczonej bazy ciężarówek.


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - Richard - 07-03-2016 20:54:33

fajnie wyszedł według mnie, sam miałem pomysły odnośnie rostowego Rometa ale plan nie wszedł w życie i skończyło sie na planach jak narazie, serio?! zezłomowałeś Wigry 1??!!


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - wnusiu94 - 07-03-2016 21:11:51

Tak, było zaspawane na amen.


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - Wigrus - 08-03-2016 15:31:17

Powiem tak... nie podobały mi się rusty, nie podobają i podobać nie będą.
Uważam, że są ohydne. Równocześnie jednak jeszcze nigdy nie widziałem
tak starannie i spójnie wykonanego roweru w tym stylu.
Pokazałeś coś nowego i naprawdę dopracowanego, brawo.
Z czystym sumieniem mów na to "projekt".


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - wnusiu94 - 08-03-2016 20:47:02

Dzięki za słowa uznania. Smile


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - xsaman - 08-03-2016 21:00:40

Ogólnie bardzo mi się to podoba .. jeśli to ma dalej mieć jakąś formę weź go psiknij bezbarwnym Smile


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - wnusiu94 - 08-03-2016 21:16:38

Zrezygnowałem z psikania go bezbarwnym ze względu na utratę wtedy naturalnej "matowości" korozji.
Zresztą - nie oszukujmy się, rdza nie zżera go tak szybko żeby trzeba było to w jakikolwiek sposób zabezpieczać.


RE: '78 Romet Wigry 3 "Król rdzy" by wnusiu94 - kacperszkudlarek - 16-03-2016 18:29:37

fajny rowerek Smile