Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chromowanie, galwanizowanie obręczy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Części zamienne (/forumdisplay.php?fid=225)
+--- Wątek: Chromowanie, galwanizowanie obręczy (/showthread.php?tid=39328)

Strony: 1 2 3


Chromowanie, galwanizowanie obręczy - jacomoto - 06-03-2016 19:30:16

Chromowanie, galwanizowanie obręczy - macie jakies sprawdzone i nie drogie zakłady? Mam 2 obręcze do chromowania(do Rysia -).
Jakies namiary- ktoś gdzieś juz to robił? jak z cenami(wiem będzie drogo). Bede wdzieczny za namiary i rady.


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - 175mateusz - 06-03-2016 21:40:50

Firma Tiger chrom robi piękna robotę. Mi zrobili chrom do komara wyszły pięknie polecam


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - jacomoto - 06-03-2016 21:46:27

ale robili obręcze? jaki tego koszt? masz jakieś namiary- da sie zrobić wysyłkowo?


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - joozek - 06-03-2016 22:21:00

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze. Jeszcze się nie spotkałem z idealnym pochromowaniem obręczy, zawsze coś wyjdzie nie tak i nie będziesz do końca zadowolony, a w najgorszym przypadku tyle nałożą chromu, by ładnie wyglądało, że podczas centrowania, zacznie pękać. Zalecam mniejsze zło, mniej nerwów i zakup nowych. Niestety, od jakiegoś czasu zakup obręczy 19 x 1,35 z właściwym profilem obręczy i w dodatku bez tych nabitych rozmiarów, graniczy z cudem. Dlaczego tak jest w kraju, nie wiem, a na eBay-u można przebierać wśród włoskich i hiszpańskich - niestety cena wysoka, ale za chromowanie też zapłacisz ok 200 zł / szt.


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - jacomoto - 07-03-2016 01:31:27

(06-03-2016 22:21:00)joozek napisał(a):  Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze. Jeszcze się nie spotkałem z idealnym pochromowaniem obręczy, zawsze coś wyjdzie nie tak i nie będziesz do końca zadowolony, a w najgorszym przypadku tyle nałożą chromu, by ładnie wyglądało, że podczas centrowania, zacznie pękać. Zalecam mniejsze zło, mniej nerwów i zakup nowych. Niestety, od jakiegoś czasu zakup obręczy 19 x 1,35 z właściwym profilem obręczy i w dodatku bez tych nabitych rozmiarów, graniczy z cudem. Dlaczego tak jest w kraju, nie wiem, a na eBay-u można przebierać wśród włoskich i hiszpańskich - niestety cena wysoka, ale za chromowanie też zapłacisz ok 200 zł / szt.
Dzieki porostu to jest felga z ryska i jest jeszcze węższa niż komarz e dlatego chiałem oryginał.
Przejżałem te zniemiec- nie umiem szukac na ebayu(jak byc podesłal coś dla przykłądu będe wdzieczny). Znalałem jakies najtańsze włoskie w jakimś sklepie w niemczech (niestety mają tłoczone napisy ) wychodzi z przesyłka taniej niż w Polsce.


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - 175mateusz - 07-03-2016 12:34:31

Ta firma posiada te obręcze bez napisów. Pisałem do nich jest możliwość wysyłki do polski numery na obręczy nabite są od wewnątrz czyli znajdują się pod oponą. http://www.jmpbparts.com/velg-chroom-1-35-x-19-radaelli.html . Tutaj masz link do obręczy na ebay-u http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=1.35+x+19&_sacat=0 . Z tym, że te na ebayu z tego co zauważyłem mają albo napis albo oznaczenie na zewnątrz. Firma, którą Ci poleciłem nie chromowała mi obręczy(http://www.chromuj.pl/). Chromik robią na prawdę ładnyBig Grin Czytałem temat jednego użytkownika z forum wski to jemu chromowali obręcze do wski ale wyszło ok 500zł. Wysyłkowo jest możliwość wykonania u nich chromu. Ogólnie obręcze też chciałem kupić nowe aby nie okazało się, że chrom popęka.


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - bartosz1907 - 07-03-2016 13:09:01

https://www.facebook.com/Italcerchio2012/ to link do strony na FB firy która produkuje te obręcze, a to namiary Italcerchio S.R.L. 28 Via Per Olgiate, Brivio, LC 23883, WłochyTelefon:+39 039 532 0812, może będzie troche taniej niż przez holenderskiego pośrednika ( mówią po włosku i angielsku)...


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - jacomoto - 07-03-2016 21:42:24

Dzieki za namiary- włąśnie te z ebaya znalazłem wczoraj w nocy- ale ten napis? a może zmówić większa partię od włochów bezpośrednio? przesyłka nie bedzie wiele droższa? może ktoś chetny?
niestety u mnie słabi z jezykami obcymiSad

175mateusz - może razem zakupimy?


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - joozek - 07-03-2016 21:55:08

Rozważam też taką opcję Big Grin w zależności jaka by wyszła cena, też mogę wziąć 1 kpl.


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - jacomoto - 07-03-2016 22:35:19

oj już jest nas dwóchSmile najlepiej jak były by to felgi bez napisówSmile Kwestia jeszce jakie sa otwory na szprychy?


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - joozek - 07-03-2016 22:46:02

Trzeba dogadać szczegóły. Mateusz pewnie też się zdecyduje, bo sam szuka takich obręczy już jakiś czas.
Jego angielski z tego co się znam Big Grin jest rozmowniejszy niż mój Big Grin więc się dogada Big Grin


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - 175mateusz - 07-03-2016 22:53:35

Mogę napisać im wiadomość ile by chcieli za komplet i ile wysyłka do pl. Angielski miałem w szkoleSmile ale człowiek leniwy na Google tłumacz polegaSmile Felgi z napisami nie wchodzą w gręSmile


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - joozek - 07-03-2016 22:56:53

O wilku mowa Big Grin dopytaj o te rozmiary;
szerokość obręczy
fi otworu nypli
w jakim miejscu są te nabite rozmiary

Aha, jaki będzie koszt za 3 kpl - 6 szt


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - bartosz1907 - 08-03-2016 00:42:41

za 4 kpl - też byłbym chętny na jeden zestaw :-)


RE: Chromowanie, galwanizowanie obręczy - 175mateusz - 08-03-2016 10:17:04

no ok zaraz piszę do nich wiadomość. Smile
Napisałem im tak "Cześć. Chciałem zapytać, czy masz koła w rozmiarze 1,35 x 19 chrom brak oznaczenia na zewnątrz? Jeśli tak, jaka jest cena ustalona ponieważ potrzebowałem 4 zestawy . Jaka jest średnica otworów w sutki. Jaki jest ich dokładna szerokość . Czy istnieje możliwość wysyłki do Polski ? Jeśli tak, to jaki byłby koszt ." zobaczymy co odpisząSmile