Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 (/showthread.php?tid=39144)



Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - Weimund - 21-02-2016 23:10:09

Witam, znalazłem rometa 50 t-1, jest on kompletny lecz brakuje w nim silnika. Miał on posłużyć jako dawca ponieważ mam drugiego 50 t-1 w oryginale, komara 2351 oraz ogara 200. Gdy przywiozłem go do domu, wyczyściłem, przejrzałem całego stwierdziłem ze szkoda byłoby żeby skończył jako dawca, i można byłoby zrobić z niego coś ciekawego. Szczerze mówiąc miałbym trochę roboty żeby doprowadzić go do oryginału, pozatym silnik dezamet 019 szału nie robi Undecided. Mój dziadek ma silnik z simsona schwalbe (stary 3 biegowy), no i mógłbym go sobie wziąć. Tylko teraz pytanko, bo wiem że trzeba będzie przełożyć koło, bo napęd jest po drugiej stronie. Czy trzeba przerabiać mocowania silnika ? No i jak załatwić sprawę bolca od hamulca, z jednej strony mógłbym go podszlifować jak będzie wadził a z drugiej mogę np. przewiercić wahacz i wkręcić śrubę jako blokade ?


RE: Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - Dawido_99 - 21-02-2016 23:11:37

Silnik wejdzie w oryginalne mocowania ale lepiej je skrócić i będzie jakoś wyglądać z resztą nie ma problemu


RE: Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - Supryk - 21-02-2016 23:13:36

Ciekawa koncepcja jeśli jak kolega wyżej napisal nie trzeba nic merać przy uszach silnika.


RE: Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - TheNight - 22-02-2016 00:02:31

Silnik wejdzie tylko mocowanie głowicy będziesz musiał dorobić. Co do wahacza to możesz albo przewiercić tak jak napisałeś lub zastosować wahacz z ogara 200. Jakby co to pisz na pw mam motorynke po swapie z tym silnikiem.


RE: Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - Conqeror - 22-02-2016 00:57:20

Co wy w ogóle opowiadata ...

Mocowanie są tak samo szerokie jak w s51. Należy je i tak przyciąć, tzn tylko góre aż zrobisz dziure a dolne można rozszerzyć. Montowałem szwalba w 50t, nawet dobrze to jeżdziło.


RE: Silnik od simsona schwalbe do 50 t-1 - uki - 22-02-2016 08:11:53

Trzeba ciąć mocowania od silnika bo wystają za daleko. Należy to zrobić umiejętnie, aby odpowiednio spasować przeniesienie napędu. Łańcuch będzie po drugiej stronie, należy obrócić koło tylne, dorobić bolec hamulca i wajchę hamulca. Tyle.