Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
kask, dobry nie drogi z atestem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: kask, dobry nie drogi z atestem (/showthread.php?tid=38067)



kask, dobry nie drogi z atestem - Supryk - 04-12-2015 19:41:02

co polecicie, może ktoś ostatnio coś kupil?


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - JGNZM - 04-12-2015 20:05:12

Twoja nazwa tematu zaprzecza sama sobie. Nie kupisz "dobrego" kasku za małą kasę. Na coś z atestem, typu Naxa czy LS2 musisz przyszykować dobre 200 zł.
Chyba, że chcesz jeździć takim czymś: https://www.youtube.com/watch?v=_NqPF4NUYz4


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - Kanilox - 04-12-2015 20:13:55

Polecam kask ls2 wave, dałem jakieś 140zł i jestem bardzo zadowolony, znacznie lepszy od szczękowych które miałem wcześniej, dużo lżejszy i nic nie ogranicza pola widzenia, na motorower idealny.


Tak to wygląda,
Jest wysuwana blenda przyciemniana, w lato używałem ją non stop, bardzo się sprawdzała a jak jest ciemniej lub pochmurnie to można założyć gogle.



RE: kask, dobry nie drogi z atestem - Supryk - 04-12-2015 20:26:06

200 jak za kask to malo, wiec ?

wolalbym szczekowy z szybka


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - JGNZM - 04-12-2015 20:29:41

Moim zdaniem kaski bezszczękowe to padła. Przy wypadku szczęka złamana i poobdzierana. A co do tego ograniczenia pola widzenia to nie jest prawda. Masz widzieć to co się dzieje przed tobą. W razie konieczności i tak musisz głowę obrócić. Ja mam taki kask: http://ls2.sklep.pl/pl/p/Kask-LS2-SINGLE-MONO-FF351.1.-bialy-polysk-WHITE-/18 . Wszystko idealnie widać. Ma nawet dobrą wentylację, spadł wiele razy i nic mu się nie stało po za ryskami na skorupie.


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - bartosz1907 - 04-12-2015 21:09:49

oba typy kasków mają swoje wady zalety - w kasku szczekowym w upalne dni czujesz się jak w piekarniku, natomiast w kaskach otwartych można dożywiać sie w czasie jazdy muchami i innymi owadami

myślę ze optymalne są kaski otwarte z długimi szybami osłaniajacyi całą twarz


kask, dobry nie drogi z atestem - KeiSangi - 04-12-2015 21:22:07

Ja mam taki czarny ls2 z szybką bez szczęki, nie wiem jaki model, to był najtańszy w sklepie i kosztował 150 zł. Wygodny, nie ciężki, dobra szybka, polecam.


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - JGNZM - 04-12-2015 22:15:45

150, to sporo przepłaciłeś. Ja za 190 kupiłem mój kask + kominiarka i siatka na bagażnik gratis Big Grin


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - hvil - 04-12-2015 23:54:38

Ja mam inspido aviator ale versja z szybka i blenda. Uwazam ze duzo lepszy od ls2. A ten sam pieniadz 190 zl, mam tez ls2 rocket za 125 zl byl w promocji uwazam ze ten kask to absolutne minimum, nizej kupowac to juz jak jezdzic z jajami na wierzchu.ryzyko duze a zadnej przyjemnosci. Ten inspido to jest kopia agv city costam, po numerach atestow podejrzewam ze ta sama fabryka:-) a pol ceny agva.

Oczywisce ze sz duzo bezpieczniejsze i lepsze kaski ale 500 czy 1000 to ja moge wydac jak moje przelotowki beda wyzsze niz srednio 80-90 na hSmile


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - Jaras - 05-12-2015 00:36:25

Ja tam mam 2 sztuki, hjc szczękowy, jam zimno i na dalsze trasy i otwarty marushin, jak ciepło i wokół komina. Obydwa w porządku, hjc kupiłem nowy, marushin od znajomego po jednym sezonie na jawce, mało śmigany. Zależy, co kto lubi. W szczękowym jest dość gorąco, zwłaszcza w jpalne dni przy małych prędkościach. Trza się zastanowić albo mieć dwa.


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - KeiSangi - 05-12-2015 11:01:52

(04-12-2015 22:15:45)JGNZM napisał(a):  150, to sporo przepłaciłeś. Ja za 190 kupiłem mój kask + kominiarka i siatka na bagażnik gratis Big Grin
Nie przepłaciłem, wszędzie tyle stał. A ja chyba nawet nie zajrzałem do pudełka, nie wiem co dostałem. Tylko ten kask ma jedną wadę. Skojarzenia. Jak kupiłem go w kwietniu, ciągle pachnie nowością. Zawsze jak go zakładam, denerwuję się. Jego zapach kojarzy mi się z obawą, czy ogar odpali. I jestem tutaj całkowicie poważny. Nawet jak sobie założę ot tak, bez jazdy, to zaczynam się lękać. Ten zapach oczywiście znika w czasie jazdy, kiedy dym z ogara zagłusza go stukrotnie.
Jednak ta wada występuje tylko kiedy masz awaryjny motorek i rzadko jeździsz.


RE: kask, dobry nie drogi z atestem - Odrestaurator - 05-12-2015 22:12:37



Tani, do 10 kilo, rozpada się przy uderzeniu- to chyba dobrze?
Aaaa tak na serio. Sam posiadam kask WKM. Szczękowy, nie wiem ile kosztuje - chyba coś ponad 120 zł nie wiem bo go dostałem dawno temu. Jest lekki i dobrze się trzyma.




RE: kask, dobry nie drogi z atestem - Supryk - 08-12-2015 17:59:03

http://tti-sports.pl/pl/68-kask-ls2-ff-3841-blade-.html

ten jest bardzo fajny