Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. (/showthread.php?tid=37539)



Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Saper - 26-10-2015 03:10:45

Witam. Ostatnio będąc na zlomie trafiłem na ramę komara, który leżał obok hałdy zelastwa jako złom. Od razu wpadł mi w oko ten komancz. Był w miarę kompletny. Dowiedziałem się za flaszkę gdzie mieszka właściciel i do niego pojechałem. Zapytałem się dlaczego oddał na złom a nie sprzedał. Mówił, że nikt nie chciał kupić grata bo niezarejestrowany! Zapytałem dlaczego. Dziadek powiedział, że kupił go jako nowy z geesu i dał synowi na komunie i nigdy go nie zarejestrował bo młody i tak tylko jeździł po wiosce. W międzyczasie przepadła faktura zakupu i jakieś tam inne książeczki. Komar spędził w stodole większość swojego żywota. Jest w 70% kompletny bo brakuje tylko kół, które dziadek wziął do wózka i kilku elementów takich jak osłona łańcucha, lusterko, tłumik i coś tam jeszcze. Komar ma oryginalny lakier i prezentuje się świetnie. Jako, że jest niezarejestrowany to mam następujące pytanie. Załóżmy że jutro jadę go kupić. Skladnica sprzedaje mi go na fakturę jako złom użytkowy, gdzie jest napisane że: Skladnica sprzedaje złom pojazdu Romet komar o numerze ramy xxyyzz. Z tą fakturą biegnę do WK i co dalej? Pani mi go rejestruje normalnie czy odprawia mnie z kwitkiem wielce oburzona, że miałem czelność do niej przyjść. Pewnie wygra ta 2 opcja. A jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Można to jakoś ugryźć? Dodam raz jeszcze ze komar nigdy wcześniej nie był rejestrowany/zglaszany do żadnego urzędu. Wiec gdybym miał org fakturę z gieesu od dziadka to pewnie nie byłoby tego tematu.
Załóżmy tez ze pani go rejestruje. Jadę na przegląd (oczywiście jak go poskładam i wyremontuje), komar przechodzi go i jadę kupić oc. Byłaby bajka. Ale tak pewnie nie można bo żyjemy w Polsce Sad

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Zweitakter - 26-10-2015 08:58:42

jest poradnik Tomasso oraz Motonity z różnymi "trudnymi sprawami" można poczytać ale po co, może ktoś zapoda stosowny cytat, poczytaj znajdziesz dogodne rozwiązanie.


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Saper - 26-10-2015 10:19:10

Czy to ten poradnik w dziale FAQ? Nie znalazłem tam nic na temat rejestracji pojazdu niezarejestrowanego.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Tomasz-pr110 - 26-10-2015 12:32:57

Poczytaj tematy związane z rejestracją na zabytek. Inaczej nie zarejestrujesz Smile


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Saper - 26-10-2015 12:34:04

Czyli niestety tylko zabytek wchodzi w grę. Szkoda. Poszukam jeszcze innej możliwości.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - simi81 - 26-10-2015 14:33:59

Można jeszcze zarejestrować na unikat.


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Kanilox - 26-10-2015 15:10:36

A można dać 150zł i kupić ramę z papierami, najtańsze i najprostsze rozwiązanie.


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Saper - 26-10-2015 15:11:11

Ciekawe gdzie jest rama z papierami do komara za 150 zl

Dziękuję Panowie za pomoc. Już znalazłem odpowiedź na moje pytanie. Rejestracja z kwitem ze złomu nie jest możliwa bo prawo się zmieniło i żaden punkt złomu nie wystawi mi stosownego zaświadczenia. Rejestracja tylko na zabytek albo unikat. Muszę uzupełnić swoją wiedzę na ten temat. Pozdrawiam


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - simi81 - 26-10-2015 16:43:28

Ja kupiłem kiedyś za 50zl xD wystarczy się rozejrzeć


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Quake96 - 26-10-2015 16:50:39

(26-10-2015 15:10:36)kanilox napisał(a):  A można dać 150zł i kupić ramę z papierami, najtańsze i najprostsze rozwiązanie.

Taa 150zł. Sam sprzedajesz takie po co najmniej 200 a teraz gadasz, że po 150 znajdziesz...


Co do rejestracji to niestety nic z tym nie zrobisz. Żeby był jakikolwiek dowód własności to nie ma problemu, ale jak nie ma tej faktury to tylko unikat lub zabytek. Innymi słowy rama dosłownie bez papierów.


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Kanilox - 26-10-2015 17:50:17

(26-10-2015 16:50:39)Quake96 napisał(a):  
(26-10-2015 15:10:36)kanilox napisał(a):  A można dać 150zł i kupić ramę z papierami, najtańsze i najprostsze rozwiązanie.

Taa 150zł. Sam sprzedajesz takie po co najmniej 200 a teraz gadasz, że po 150 znajdziesz...
Za 150zł spokojnie, potem zależy który rok, starsze to droższe, jakiś czas temu nawet komuś z forum sprzedałem za 170zł z 71 roku.


RE: Zakup komara nigdy nierejestrowanego ze złomu i jego rejestracja. - Saper - 26-10-2015 18:05:13

Sam kiedyś kupiłem dokumenty do Ogara 205 za symboliczne 50 zł z tablicą, aktualnym OC i dowodem rej. na umowę KS. Facet ewidentnie chciał się pozbyć.