Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
problem ze sprzegłem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: problem ze sprzegłem (/showthread.php?tid=36864)



problem ze sprzegłem - cygan18 - 28-08-2015 12:48:43

Witam.Mam problem ze sprzegłem . Mianowicie ostatnio zaczeło mi dzwonic w sprzegle zdiołem dekiel i zauważyłem że tryb na wałku zdwaczym ociera o kosz sprzegłowy zdiołem tryb i zauważyłem że łożysko wyrobiło sie w karterze i ma luz ten problem rozwiozałem dając podkładke dystansową na wał przed koszem sprzegłowym i wszystko ok ale nie działa mi sprzegło dodam ze linka jest nowa i cały kosz sprzegłowy . Mam pytanie czy ta podkładka ma związek z nie rozłączającym sie sprzegłem. Z góry dziekuje


RE: problem ze sprzegłem - BartuS - 28-08-2015 13:33:24

Nie działa przez tą podkładkę. Tam chyba nie powinno być albo jest taka cienka, nie pamiętam już. Te łożysko najlepiej wymień Big Grin


RE: problem ze sprzegłem - cygan18 - 28-08-2015 15:11:17

Powinno byc i ja własnie dałem cienką


RE: problem ze sprzegłem - cygan18 - 29-08-2015 13:57:54

juz odnalazłem przyczyne zgrzytu w koszu sprzegłowym przyczyną był zabierak a mianowicie zjechany frez na nim i ocierał o frez na wale. Zresztą jeszcze sie zobaczy czy frez na zabieraku jest zjechany czy czasami nie na wale ale wał pól roku temu był wymieniany a zabierak mam jeszcze po dziadku . dam znac jeszcze jak kupie nowy zabierak