Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Majerana Ogarek stalowoniebieski - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Majerana Ogarek stalowoniebieski (/showthread.php?tid=36809)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Quake96 - 30-04-2018 21:02:55

Z opon to Michelin M62 Gazelle. Są dostępne zarówno 2.50 jak i 2.75. Jeżdżę na takiej z przodu i jest po prostu bajka. W tym roku myślę więcej takich kupić i pomontować zamiast Stomili, które też już się kończą.


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 24-06-2018 22:01:33

Ej ludzie coś mi się w ogarku popsuło po wywrotce w lesie...
Jawka normalnie odpala na kopa, problem z tym że przy dodaniu gazu gaśnie ale gdy przytka się trochę dolot powietrza wchodzi wmiare ok na obroty. Sprawdzone wszystkie uszczelki cylinder-głowica-króciec-gaźnik założone nowe, dopływ paliwa jest, jedyne co zauważyłem to delikatne iskrzenie na platynkach, raczej nic sie w gaźniku nie przytkało bo jest filterek
Pomocu :c


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 27-06-2018 18:33:08

Zmieniłem kondensator na WSKowy i nagle zaczął normalnie chodzić, pojeździłem trochę i znowu to sam.
NIKT NIE WIE oco chodzi?


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 28-06-2018 21:36:50

Nie chce pisać post pod postem


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Odrestaurator - 29-06-2018 01:05:26

Zmień jeszcze raz kondensator, ale na oryginalny. Potem jak będzie to samo to możesz spróbować zmienić simeringi. Masz taką gumkę na lince gazu w miejscu gdzie wchodzi do gaźnika? znam przypadki że i tam silnik potrafił brać lewe powietrze. Jeśli nie masz tej gumki, zastąp ją na teraz taśmą klejącą. Aha i sprawdź jeszcze uszczelkę cylinder - kartery, ostatnio w ogarze kolegi był ten problem i właśnie ta uszczelka była winowajcą. Wyciąłem taką z tyłu bloku, wsadziłem na sylikon i działa. I też sprawdź jak się mają szpilki cylindra bo może gwint na jednej z nich poszedł i teraz są przedmuchy (miałem taki przypadek w Simsonie, co dziwne, jeździł i działało wszystko normalnie) Albo jakaś nakrętka się poluźniła czy coś.


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Quake96 - 29-06-2018 01:58:12

(29-06-2018 01:05:26)Odrestaurator napisał(a):  Masz taką gumkę na lince gazu w miejscu gdzie wchodzi do gaźnika? znam przypadki że i tam silnik potrafił brać lewe powietrze. Jeśli nie masz tej gumki, zastąp ją na teraz taśmą klejącą.

No jeśli tamtędy ciągnęło Ci lewe powietrze to jesteś cudotwórcą :F Fabrycznie nie było tam żadnej gumki i być jej nie musi. U siebie nigdy chyba czegoś takiego nie miałem i zero problemów z tego powodu.


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - NoSeLatamTrochu - 29-06-2018 02:08:46

(29-06-2018 01:05:26)Odrestaurator napisał(a):  Masz taką gumkę na lince gazu w miejscu gdzie wchodzi do gaźnika? znam przypadki że i tam silnik potrafił brać lewe powietrze. Jeśli nie masz tej gumki, zastąp ją na teraz taśmą klejącą.
Pierwsze słyszę ja nigdy żadnej gumki nie miałem i zawsze wszystko działało tak jak należy


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 05-07-2018 13:26:16

Kurde no, ledwo nim wróciłem do domu i to jeszcze na patencie bo zgniotłem paczkę papierosów i wsadziłem w rurkę od puszki filtra to wmiarek to chodziło. Wgl jeździłem cały czas bez filtra powietrza, kupie filtr to może on też trochę zrobi opór powietrzu.
A tak poza tym to można dawać uszczelki cyla, krócca gaźnika na hermetyk? Wiem że silikonu tam się nie pcha a hermetyk? Bo może kurde te uszczelki jakieś nie dorobione :F


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Quake96 - 05-07-2018 14:48:48

Po jaką cholerę Ci tam hermetyk? Żeby potem skrobać te uszczelki pół dnia? Uszczelka ma iść sama i koniec kropka. Jak masz gówniane uszczelki, kup lepsze i tyle.


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 15-07-2018 17:22:45

Po raz 3 rozebrałem gaźnik, przedmuchałem sprężonym powietrzem i problem ustał ale i tak dzięki za rady Smile


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 11-08-2018 20:41:04

U ogarka wszystko spoko, może trochę nudno bo poza jazdą, dolewaniem paliwa i myciem z kurzu/brudu nic sie nie nie dzieje Big Grin trochę mi smutno że za 3 tygodnie pójdzie w odstawkę Sad po za tym możliwe że wkrótce zaktualizuje temat czerwonej 205.



może ktoś zhejtuje naklejkę?


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Marian2350 - 11-08-2018 21:14:06

Jaki to kod lakieru? Bardzo spodobał mi się


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Majerano - 11-08-2018 21:43:19

Ogółem chciałem mieć ogarka w lakierze F625 z palety Fiata "stalowoniebieski" taki jaki miały milicyjne radiowozy, ponoć pierwsze roczniki 200 można było spotkać w takim. Wkońcu dałem go do pomalowania na bardzo zbliżony z palety RAL 5002 lub 5022 który konkretnie nie pamiętam.


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - Marian2350 - 12-08-2018 16:53:52

Właśnie spojrzałem na paletę RAL i 5012 wygląda praktycznie tak samo. Twój mi się spodobał bo szukam czegoś ciekawego dla siebie, a 205 w tym kolorze jest mało, o ile w ogóle jakieś są Big Grin


RE: Majerana Ogarek stalowoniebieski - rafi555 - 12-08-2018 18:51:37

Ral 5012 to zupełnie inny kolor.