Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna (/showthread.php?tid=36602)

Strony: 1 2


Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - krzysiu1505 - 13-08-2015 10:29:03

Witam! Poskładałem mojego simsona po remoncie(i przeróbce na 70 przy okazji), i wszystko pięknie jeździło, silnik chodził tak jak powinien, bez żadnych stuków itd. Zrobiłem ok. 20 km, pilnując przy tym temperatury i nie dając mu więcej jak 5000 obr/min, bez jakichkolwiek problemów. I jadę normalnie, temperatura cylindra średnia, jeszcze nie za wysoka i nagle z silnika rozlega się taki stukot, tak jakby zębatka kopki przeskakiwała i zablokowało się tyle koło, szybko dałem na sprzęgło i zgasiłem. Gdy podepchałem do kolegi i już miałem się zabierać za spuszczanie oleju(bo myślałem że to coś z kopką) popchałem do przodu i do tyłu na biegu ze sprzęgłem i kopka zaczęła działać, tłok się obracał, próbuję odpalać i nic, mimo że iskra była i paliwo było, raz tylko strzeliło z tłumika, a przy pchaniu był ten zgrzyt i znów się zablokowało, więc ściągnęliśmy cylinder, i okazało się że tak: cylinder nietknięty, zero rys, zaś tłok cały w opiłkach, pierścienie całe, a na dole od strony gaźnika tłok z dwóch stron był w miarę symetrycznie ukruszony, i to duże jego kawałki(praktycznie cała nóżka z dwóch stron, tak że został tylko taki szpic na środku). I pytanie: co mogło być przyczyną czegoś takiego? Tłok MZA normalny 2 pierścienie, i dodam jeszcze że kartery były roztaczane na wysokość progu w karterach o który opiera się tuleja i on początkowo jak pierwszy raz założyłem cylinder to blokował tłok, ale go po obydwóch stronach zeszlifowałem pilnikiem do takiej szerokości jak miał w 50tce i tłok wchodził ze sporym luzem i zatrzymywał się dopiero na płukach, dużo niżej niż najniższe położenie wału i po poskładaniu nie było słychać żadnych stuków ani nic.


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Taśma - 13-08-2015 11:12:35

Zdarza się. kup nowy, lepszy tłok i tyle.
Big Grin


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - krzysiu1505 - 13-08-2015 12:17:29

tylko w tym problem, że raczej ciężko o coś lepszego od MZA, dostać enerdowski do 70 jest ponad moje możliwości, co najwyżej mógłbym spróbować z tłokiem od hondy dio.


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - KeiSangi - 13-08-2015 12:23:14

Przecież na jackmotors jest wbród dobrych tłoków do simsonów.
Asso, zt tuning, itd itp.


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Taśma - 13-08-2015 12:38:21

zt tuning, podobno cena za nazwę tu jest... ale ja nie narzekałem Smile


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - krzysiu1505 - 13-08-2015 13:05:51

no właśnie tu z ceną problem jest. Ale dalej się zastanawiam, jak to możliwe żeby tłok sam z siebie pękł, rozumiem spuchnięcie itp. ale o czymś takim nie słyszałem. Ale najgorsze i tak jest to że silnik do rozbiórki.


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Wojtek3362 - 13-08-2015 13:40:16

Tego od hondy z JM nie kupuj, chyba że może oryginalny będzie lepszy. Ale simson jest słabszy na tym tłoku.


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Bartosz. - 13-08-2015 13:41:02

(13-08-2015 12:38:21)Taśma napisał(a):  zt tuning, podobno cena za nazwę tu jest... ale ja nie narzekałem Smile

Przecież zt-tuning to tłoki barikit.


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Jaro5 - 13-08-2015 14:06:22

zt używam i polecam, wytrzymuje straszne katorgi u mnie.
Nawet ponad 13000 rpm i nic się nie dzieje


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - krzysiu1505 - 13-08-2015 14:44:36

W każdym razie i tak muszę silnik rozebrać żeby odłamki wyzbierać, a tłok dam znów MZA, może trafiłem na jakiś trefny po prostu. Tylko dalej nie wiem jak w seryjnym 70 mógł pęknąć tlok, i to tak symetrycznie z dwóch stron


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Taśma - 13-08-2015 14:53:38

Kup tego zt i po problemie... mza to syf.


Odp: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Latos - 13-08-2015 16:52:15

Mza naprawde malo komu wytrzymuje, szczegolnie w tuningach, nawet tych najmniejszych. Kup cos lepszego jak ci koledzy każą a nie sie w syf pakujesz znowu...


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - krzysiu1505 - 13-08-2015 19:02:14

http://www.jackmotors.pl/tlok-simson-s70-4497-black-racing-id-4032.html A ktoś wie co to za tłok? Jak pisałem, na proponowany tu zt-tuning mnie po prostu nie stać(dla człowieka bez stałych dochodów 200zł to jednak są pieniądze, a i nie wszystko w pierdzika idzie)


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - simsorynka - 29-01-2016 21:33:08

Black Racing,keystone na jackmotors -tyle w temacie Tongue


RE: Pęknięty tłok w simsonie - jaka może być przyczyna - Jaro5 - 30-01-2016 13:06:42

(29-01-2016 21:33:08)simsorynka napisał(a):  Black Racing,keystone na jackmotors -tyle w temacie Tongue
Czy Ty patrzysz kiedy był ostatni post pisany