Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Klin na wale. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Klin na wale. (/showthread.php?tid=36474)



Klin na wale. - Czosnek - 04-08-2015 22:07:41

Witam, podczas zakładania nowego automatu zmiany biegów wszystko zalozylem, tzn automat,iskrownik, i Magneto.. Magneto poprostu zakrecilem lekko przy czym gdy odpalilem pierdnął ze 4 razy i zdechł, nagle łapie za koło zamachowe a tutaj sie telepie, no to może być 1 powód, ścięty klin, tak też było, wyjąłem ten klin, pojechałem po nowy do sklepu, patrze, za szeroki i nie wchodzi na wał, to spiłowałem go, jak juz czulem ze ciasno wchodzi to nie pomyslalem i na chama wbilem go mlotkiem(wiem wiem, debilizm :v) ale niby zalozylem to magneto trzyma sie fajnie i kreci, iskra jest, lecz nie chce go narazie odpalać bo nie wiem czy tak można miec, jak cos to bym go zdjął, i doradzcie mi, zostawiac tak czy lepiej może wyjąć klina i doszlifować lepiej? bo teraz z wyciąganiem też bd troche roboty bo bardzo ciasno siedzi.


RE: Klin na wale. - Odrestaurator - 04-08-2015 22:15:00

Jak dobrze trzyma to zostaw, gdy go zetnie czy coś to się go wymieni.


RE: Klin na wale. - Czosnek - 05-08-2015 09:33:31

Nie chcę już zakładać nowego tematu, czy mogę do drugiego silnika 023 z wałem s38 założyć magneto bez klina? w taki sposób że ustawie mój pierwszy silnik w GMP i zobaczę gdzie jest rowek na klin, i mniej więcej tak wbije magneto, bo z tego co widzę ono sie solidnie trzyma bez klina.


RE: Klin na wale. - BartuS - 05-08-2015 14:08:01

Nie radzę, ponieważ podczas jazdy ci sie może obrócić Big Grin