Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem na linii bak kranik gaźnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem na linii bak kranik gaźnik (/showthread.php?tid=36348)



Problem na linii bak kranik gaźnik - misiek_r - 29-07-2015 16:13:02

Cześć,

Poszperałem trochę po forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Ogólnie problem z zapaleniem i braniem paliwa.

Odkopałem swoją maszynę w schowku dziadka, rocznik 78' i chciałem ją używać ale stoję w miejscu.

Wymieniłem podstawowe rzeczy jak linki, świece, kranik itp itd Romecik palił, nawet przeszedłem przegląd rejestracyjny, ale jak juz chciałem pojechać od kumpla z garażu do siebie to po ok 3 km wszedł na wysokie obroty i padł.

Szybki wniosek - cieknie kranik i nie daje paliwa. Po 2gim kraniku ( w dwóch poprzednich wyżarło odstojnik ) wylałem paliwo, zainstalowałem filtr paliwa, podłączyłem wężyk bezpośrednio do kranika zamiast odstojnika i dalej paliwo leci jakby chciało a nie mogło... Przy próbie podpompowania paliwka do wężyka i wypełnienia filtra paliwem dalej nie ma opcji żeby odpalił. Świeca wilgotna.

Nie jestem jakimś kozakiem jeżeli chodzi o rozwiązania problemów motoryzacji dwusuwowej ale ogarniam podstawy ;-)
Może ktoś coś podpowie co można by spróbować żeby ożył mój kermit.


RE: Problem na linii bak kranik gaźnik - Sebek - 29-07-2015 16:49:03

zobacz czy nie masz czasami rdzy w baku


RE: Problem na linii bak kranik gaźnik - Dawido_99 - 29-07-2015 17:55:30

cały kranik wyjmij i wyczyść, kopułkę pływaka przeczyść też Tongue


RE: Problem na linii bak kranik gaźnik - nie_mientki - 29-07-2015 18:09:37

A dziurka w korku drożna? Praw fizyki nie oszukasz, po zassaniu paliwa do cylindra w baku tworzyć się będzie podciśnienie.



Ten kanalik, szczególnie w starych korkach, lubi się deformować i nie spełnia swojej funkcji. Stąd wiercone małe dziurki w korkach Big Grin


RE: Problem na linii bak kranik gaźnik - misiek_r - 29-07-2015 19:17:15

dziurka w korku - jest
oczyszczony gaźnik i kranik sprężarką - jest

rdza w baku - to może być przyczyna - gorzej jeżeli tak to jak się tego pozbyć :/

jutro jadę do kumpla gdzie stoi maszyna jeszcze będę walczył


RE: Problem na linii bak kranik gaźnik - pawel_2540 - 30-07-2015 18:38:22

Kamienie/śrubki do baku litr benzyny i telepiesz, raz na jakiś czas wymień benzynę na czystą (możesz starą przefiltrować przez szmatkę) i tak do osiągnięcia danego efektu.