Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 Inne Zawieszenie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Części zamienne (/forumdisplay.php?fid=225)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 Inne Zawieszenie (/showthread.php?tid=36331)



Romet Ogar 200 Inne Zawieszenie - KamilOGAR200 - 28-07-2015 22:21:36

Witam! Mam problem, lagi w moim ogarku nie są w najlepszym stanie, wcześniejszy właściciel chyba nie uzupełniał oleju, a ja na to nie zwróciłem uwagi i jedna laga się zatarła, są wżery po ok 0,5mm, z tego powodu one praktycznie już nie pracują, co za tym idzie myślałem nad wymianą ale nie na oryginalne, myślałem nad jakimiś innymi z innego motoru, aczkolwiek najlepiej przystosowanymi do Ogarka. W gre wchodzą lagi od simsona albo kiedyś w oczy rzuciły mi się w internecie lagi od loncin 125 przystosowane do ogarka z lampą od sima i koło z tarczą było chyba nawet. Wie ktoś skąd wziąć takie lagi? Może ma ktoś na sprzedaż? A ciężko było by przerobić lagi od sima z półką pod ogarka?
Pozdrawiam!


RE: Romet Ogar 200 Inne Zawieszenie - BartuS - 28-07-2015 23:09:30

Do lag w okarku oleju się nie leje. Mój kolega ma lagi z chart i się ładnie prezentuje Big Grin


RE: Romet Ogar 200 Inne Zawieszenie - Odrestaurator - 28-07-2015 23:15:58

Polecam simsonowskie. Mięciutkie. Z przeróbek to chyba trzeba skracać główkę ramy, jeśli ma papiery ten ogar to trochę szkoda go, bo do oryginału już się nie powróci, ale prawda jest jaka jest zawieszenie przednie 100 lat za murzynami...
Do simsonowskich już lejemy olej.


RE: Romet Ogar 200 Inne Zawieszenie - KamilOGAR200 - 29-07-2015 09:57:22

Z charta pasują bez problemu?