Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
silnik 023 zapala wchodzi na b. wysokie obroty i gaśnie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: silnik 023 zapala wchodzi na b. wysokie obroty i gaśnie (/showthread.php?tid=36147)



silnik 023 zapala wchodzi na b. wysokie obroty i gaśnie - kuba pony m2 - 21-07-2015 15:43:07

Witam!
Niedawno kupiłem do motorynki nowy silnik (predom-dezamet 023) zamontowałem na ramie nalałem paliwa (miksol + pb95 w stosunku 1:30)do zbiornika i podłączyłem przewód paliwowy i otworzyłem kranik . wyniki były następujące:

-odpala z kopki
-wkręca się na bardzo wysokie obroty po kilku sekundach spadają i utrzymują się na normalnym poziomie 15-20 sekund po czym spadają i silnik gaśnie
-nie reaguje na ruch manetką gazu mimo zamocowania linki gazu i manetki wg. instrukcji obsługi
-regulacja śrubami 7 i 8 ze schematu daje minimalne efekty ale silnik zawsze zachowuje się podobnie; czasem pracuje dłużej, czasem krócej ,obroty spadają i gaśnie.

proszę o pomoc, za rady z góry dziękuję


RE: silnik 023 zapala wchodzi na b. wysokie obroty i gaśnie - Petronas - 21-07-2015 20:53:45

Dysze dokręć Wink


RE: silnik 023 zapala wchodzi na b. wysokie obroty i gaśnie - szczupak54 - 21-07-2015 22:44:37

Podegnij blaszkę w komorze pływakowej w dół Smile


RE: silnik 023 zapala wchodzi na b. wysokie obroty i gaśnie - kuba pony m2 - 31-08-2015 13:36:29

Dzięki za pomoc, ale winna była źle zmontowana przepustnica która zablokowała się na pełnym gazie , silnik dławił się paliwem i gasł.