Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart (/showthread.php?tid=36061)



Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Cziki Czing - 17-07-2015 16:53:09

Witam!
Od pewnego czasu zauważyłem pewną przypadłość w moim charcie, mianowicie: gdy troszeczkę mocniej (ale też wcale nie mocno by coś zepsuć) przycisnę dźwignie zmiany biegów, wrzucając na jedynkę w dół w moim charcie ; dźwignia się "wciska" głębiej niż bieg 1 i zostaje w takiej pozycji, trzeba ją dopiero cofnąć z wciśniętym sprzęgłem by wrzuciła się jednyka. Problemu nie ma gdy bardzo delikatnie wrzuca się jedynkę (do charakterystycznego "kilk"). Co może być problemem? z góry dzięki za pomoc Smile


RE: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Cziki Czing - 17-07-2015 18:20:20

sugeruję że może być to te "kółko" za które ciągnie kosa Smile ale czemu tak się dzieje nie mam pojęcia Smile jeszcze raz proszę o pomoc


Odp: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Latos - 17-07-2015 23:20:25

Regulacja biegow?


RE: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Stachu.G - 17-07-2015 23:24:33

To w jakim stanie są kołki na tym kółku?


RE: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Kanilox - 17-07-2015 23:54:18

Regulacja kosy powinna pomóc, też mi się takie cuda działy ale wyregulowałem i jest w miarę gitez, tylko trzeba jakby dwa razy na dół dać żeby wciepła się jedynka.


RE: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - Cziki Czing - 18-07-2015 00:48:01

właśnie! mam podobną sytuację co u kanilox'a, niestety na odwrót jak ciepnę 2 razy w dół dźwignia nie wraca do swojej pozycji, a motor zachowuje się jak na luzie Wink ok zobaczę do tej kosy


RE: Zacinająca się dźwignia zmiany biegów- chart - elmer - 18-03-2024 22:12:46

Sorry za odkop. Jak sobie z tym poradzić? Dwa razy podchodziłem do tematu i niestety opis z forum wraz z dystansowaniem na szczelinomierz też nie pomógł. Dokładnie w ten sam sposób blokuje mi się jedynka co jest bardzo irytujące na drodze. Dzieje się to częściej na wysokich obrotach...