Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Iglica :F - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Iglica :F (/showthread.php?tid=3598)



Iglica :F - Laska:) - 27-02-2012 09:33:35

Siemka Tongue

Moja jawka przygasa jak ją przeciągam na biegach czasami Smile

I doszłem do tego że paliwo słabo dociera bo jak już tak przygasa puszczam gaz nie moge jej przegazować na full poczekam chwilke i już mogę Tongue

Więc tu moje pytanko na jakim rowku na iglicy ma być ustawione??


RE: Iglica :F - riley2pl - 27-02-2012 16:03:19

Zależy czy dotarta i czy nie.Ja mam na 2 od dołu.Ale to raczej wina zasyfionego gaźnika bo poprostu za wolno ci paliwo dochodzi do gaźnika.


RE: Iglica :F - Laska:) - 27-02-2012 17:43:45

Gaźniczek czyszczony i filtr benzyny też jest Tongue

Jest jeszcze na dotarciu Tongue

Ale może ktoś powiedzieć na jakim rowku ma być ;P?

Bo narazie chory jestem ale jak wyjde do garażu to wyjmę iglice i zobacze na jakim rowku jest Smile


RE: Iglica :F - Wissner - 27-02-2012 17:59:18

Daj na najwyższym bo jak na dotarciu to niech ma mokro w cylindrze, po za tym zapchany jest zaworek w pokrywce pływaka bo za wolno podaje i nie nadążą za napełnianiem.


RE: Iglica :F - Laska:) - 27-02-2012 18:26:09

Dobra Riley ty się wypowiedz Wink

Tobie moge wierzyć w 120% Smile:F


RE: Iglica :F - Irek - 27-02-2012 20:29:12

Jak dociągasz na biegach i przygasa to raczej za niski poziom paliwa w komorze pływakowej.


RE: Iglica :F - Laska:) - 27-02-2012 20:30:19

No w jawce to nie wiem jak się ustawia ;P

Mnie iglica narazie interesuję Tongue

Odpowie ktoś na którym ma być Tongue?

przypominam że na dotarciu jest :F


RE: Iglica :F - Taśma - 27-02-2012 20:36:22

Ja w Ogarze miałem po środku i było ok nawet na dotarciu.

Nie wiesz jak się iglice ustawia czy czego nie wiesz? bo nie bardzo rozumiem


RE: Iglica :F - Laska:) - 27-02-2012 20:56:34

Ustawić umiem tylko w Jawce nie wiem który rowek Tongue

Więc na który wziąśc?


RE: Iglica :F - Taśma - 27-02-2012 21:00:31

ja miałem na srodkowym i było wszystko ok, nawet na dotarciu :F


RE: Iglica :F - Stachu.G - 27-02-2012 22:02:34

Ale nie ma reguły na którym ma być dokładnie rowku każdy silnik jest inny zależy to od jego stanu jak i stanu gaźnika musisz sam to obadać po kolorze świecy z tym że kolor nie zmieni się po przejechaniu 1 ani 2 km po ustawieniu. Sądząc po twoich objawach to raczej brakuje jej paliwa zresztą jak to napisał wyżej ktoś. Sprawdź kolor świecy i napisz


RE: Iglica :F - riley2pl - 27-02-2012 22:20:24

,,Jak dociągasz na biegach i przygasa to raczej za niski poziom paliwa w komorze pływakowej."

Tak jak kolega powiedział.Czyli jest to spowodowane albo zanieczyszczonym tym złotym zaworkiem iglicowym zaraz pod blaszką albo brudnym kranikiem który podaj zbyt mało paliwa.Jak już zobaczysz te 2 rzeczy ...aha kranik to zdjemij wężyk i odkręc.Powinien być strumień benzyny a nie powinno kapać,a ten zaworek jest pod ta kopułka co wężyk w nią wchodzi....Dobra to jak jż to zrobisz to odpal go na chwilę,potem zgaś i odkręć tą kopułkę co wężyk w nia wchodzi.Zobaczysz pływak.Jak wdusisz go do dołu to paliwa powinno być tyle żeby zakryło pływak lub było równo z jego najwyżej odstającą częścią.Oczywiście zakręć kranik jak zgasisz motor.No to jak masz tyle tego paliwa co napisałem to znaczy ze poziom paliwa jest dobry w gaźniku,a jak nie to spróbuj lekko odgiąc od zaworka blaszkę tą złotą przy tej kopułce(uważaj aby ci nie wypadła bo ten bolec jest zawsze luźny).Odpal i zobacz jak będzie.Jak nie pomoże to wykręć dysze i dmuchnij do srodka jakąś pompką na wężyku bo może jakis paproch jest.Ja bym wyczyścił cały gaźnik ze szczegółną uwagą na zaworek.(on kluczem nr 7 jest wykręcany).Dobrze jest sprawdzić i zciągnąć gumę od filtra bo może jest brudny.Kombinuj coś z tych rzeczy.A iglice daj na sam dół bo na dotarciu i lej mu 1:35 nie tak jak w książce 1:30.Na sam dól w sensie ,że na ostatni rowek od dołu to wtedy ona będzie wyżej i poda bogatszą mieszankę do paliwa.tylko podczas jazdy dawaj mało gazu bo zalewać może.To tyle mam nadzieje ,że coś rozkminisz z tegoBig Grin
Jeśli chodzi o kolor to prawidłowo musi być lekko brązowawy.Jak jest czarne to dużo oleju i zarazem kopci albo bierze olej,a jak mokra to zalewa


RE: Iglica :F - Laska:) - 27-02-2012 22:30:40

Spoko spoko Tongue

Z wężyka nie kapie tylko leci strumyczek to raz ;P
2.Już tak robiłem odpaliłem na chwile zgasiłem zakręciłem kranik odkręciłem kopółkę i pływak był pod samą kopułką Tongue

Więc ja juz nie wiem sam Tongue


RE: Iglica :F - riley2pl - 27-02-2012 22:41:10

a spróbuj na chwile dać na rowek na samej górze bo moze właśnie ci zalewa go.Wyczyść dysze moze zapchana jest


RE: Iglica :F - Laska:) - 28-02-2012 00:07:27

No ok ok Tongue

Jutro postaram się wyjść do garażu (pokryjomu :F) to zobacze wgl na jakim rowku jest Tongue

Bo bd się śmiał jak będzie na samym dole ;P

To wtedy 100% zalewało:F