Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Witam mam problem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Witam mam problem (/showthread.php?tid=35807)



Witam mam problem - mateusz199495 - 04-07-2015 18:05:04

Nie mogę umiescic postu w innym dziale wiec chce tu napisac zeby ktos mi pomogl. Mam Problem związany z komarem. Powiem krotko. Mam nowy kondensator i swiece iskra jest. Jednak komar pyrka wtedy gdy naleje sie do tloku paliwa. Chcialem dodac ze wczesniej do tloku byl nalany olej bo bardzo dlugo stal bez pracy. Prosze o pomoc na dodatkowe pytania udziele odpowiedzi


Odp: Witam mam problem - KeiSangi - 04-07-2015 18:08:45

Czekaj czekaj, wg ciebie cylinder chodzi w tłoku?


RE: Witam mam problem - Bartek - 04-07-2015 18:11:24

skoro stał długo i był nalany olej do cylindra to nie powinno nic złego tam się stać. Ale za pewne jak odpalałeś to olej nie został wypalony do końca. na Twoim miejscu ściągnąłbym cylinder i zobaczył co tam się dokładnie dzieje.. Po takim postoju zalecam przeczyścić gaźnik.


Ps przenoszę do odpowiedniego działu


RE: Witam mam problem - 175mateusz - 04-07-2015 18:20:26

gaźnik przeczyść. odkręć świecę i kop parę razy żeby uciekł olejSmile


RE: Witam mam problem - icek211 - 04-07-2015 20:23:16

Jeśli sługo stał to olej z mieszanki narobił pewnie osadu w gaźniku i przez to nie dostaje paliwa dysze trzeba dobrze przeczyścić,choć tak szczerze to chyba włosem Smile,Sprawdź jeszcze drożność kranika paliwa!!!Jeśli nie pomoże to wymienić na nowe.Na świecy Polecam iskra 80 jak w oryginalenie ustaw przerwę na 0,4 mm bo seryjne ustawienie ma 0,7 mm.Bez paliwa nie pojedzie,tak jak nie pomalujesz bo to je amelinium.


RE: Witam mam problem - mateusz199495 - 06-07-2015 23:25:19

Wszystko wyczyscilem tak jak napisaliscie iskre ma paliwo tez dostaje i nie chce odpalic. Kopniak jest zepsuty wiec musze na pych probowac. Moze stojan jest zle ustawiony?