Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie (/showthread.php?tid=35764)



luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie - al_1985 - 01-07-2015 23:29:43

Panowie i Panie zapewne teżSmile
Kilka dni temu stałem się posiadaczem motoroweru Romet Ogar 202(50).
Zdaję sobie sprawę iż z pojazdami będącymi przedmiotem tegoż szanownego zgromadzenia ma on nie wiele wspólnego. No może nazwę. Nie mniej jednak chciałbym uzyskać od Was porady.
Mój problem polega na tym że bardzo często (choć nie zawsze, nie jest to spowodowane tem. silnika etc.) nie działa mi poprawnie skrzynia. Włączając 1 bieg nie mogę włączyć luzu. Pomaga przejechanie się na 1, 2 i dopiero luz zaczyna wskakiwać. Zatrzymując się na skrzyżowaniu również mam problem ze znalezieniem luzu. Jest tak samo na właczonym / wyłączonym silniku. Gdy włączę 1 to 2 nie wskoczy tak samo luz jeśli nie ruszę z miejsca.
Motorower jest nowy ma przejechane 60 km, oryginalny olej.
Jak sądzicie co można samemu zrobić? Czy pozostaje jedynie serwis? Czy należało by zmienić olej(nie wiem czy ma to jakiś związek).
Za wszelkie próby pomoc serdecznie dziękuję. W temacie motoryzacji jestem zielony. Moją domeną jest informatyka a więc proszę o wyrozumiałość.


RE: luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie - Halski - 01-07-2015 23:36:27

A jesteś pewien, że ten oryginalny olej jeszcze tam jest?


RE: luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie - al_1985 - 03-07-2015 00:37:10

na tym baciku do sprawdzania poziomu oleju wydaje się być OK. Co byś zaproponował?


Odp: luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie - KeiSangi - 03-07-2015 17:53:36

Udać się do serwisu na gwarancję.


RE: luz ktokolwiek widział ktokolwiek wie - misiek7991 - 04-07-2015 23:35:24

Z doświadczenia Ci powiem, że ten silniczek fmb139 nie jest idealny jak to z chińskimi wyrobami bywa- wszyscy wiemy.
Miałem przyjemność jeździć a nawet posiadać 2 motorowery z takim silnikiem i to była normalka.
Mam dla Ciebie radę: Jak nie możesz znaleźć biegu na światłach to odpuść klamkę na pół-sprzęgło tak żeby skrzynia się pomału toczyła a wtedy bieg wejdzie.