Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem ze światłem - komar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Problem ze światłem - komar (/showthread.php?tid=35742)



Problem ze światłem - komar - TylkoTak - 30-06-2015 21:47:08

Witam. Mam problem z przednim światłem, gdyż nie świeci ono, a świeciło kiedyś. Nic nie ruszałem w schemacie, który zresztą jest dobrze podłączony, bo lampa kiedyś świeciła. Jednak z dnia na dzień przestała. Obwiniałem żarówkę i mimo całych włókien kupiłem nową. Okazało się, że żarówka nie jest winna gdyż światło nadal nie świeci. Tylne natomiast cały czas bez problemu działa. Nie wiem czy istotne dlatego dodam, że czarny kabel który idzie od przełącznika do lampy jeżeli nie jest podłączony, nie da się zgasić komara stacyjką i nie włączają się światła tak jakby masy nie było. Jednak masa niby jest podłączona innym kablem(zielonym). Jak go wepnę wszystko działa jak należy poza przednim światłem. Rozebrałem dzisiaj przełącznik bo myślałem, że może tam kabelek się wysunął. Rzeczywiście słabo się trzymał jednak poprawienie go nic nie dało. Światło dalej nie działa. Myślałem o cewkach, ale z drugiej strony jeżeli to one by były wadliwe to nie działałoby tylne światło(tak mi się wydaję). Proszę o pomoc i wskazówki, gdyż brakuje mi już pomysłów. Z góry dziękuję


RE: Problem ze światłem - komar - Odrestaurator - 30-06-2015 22:28:06

Przejrzyj całą instalacje być może coś dotyka masy w pewnym momencie i nie działa , albo jakiś kabel się przetarł.