Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Mustang - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Mustang (/showthread.php?tid=35285)



Romet Mustang - kraja - 04-06-2015 19:00:57

Wczorajszy zakup na złomie za 30zł.


Planuje założyć mu osprzęt z przełomu lat 70/80


RE: Romet Mustang - xsaman - 04-06-2015 20:51:38

UUUU Ciekawy sprzęcior nie słyszałem o takim modelu :V WIĘCEJ FOTEK


RE: Romet Mustang - Pinio - 04-06-2015 21:15:19

Daj jakieś lepsze zdjęcia.
Czy do mustanga czasem nie było siodełko z napisem "Mustang" na boku?


RE: Romet Mustang - misiql - 04-06-2015 21:29:48

Więcej zdjęć!


RE: Romet Mustang - kraja - 04-06-2015 22:01:16

Mustang to pierwszy polski rower ATB. Produkcje zaczęto pod koniec lat 80. Wyglądem nawiązuje do pierwszych na świecie rowerów górskich.Niestety zastosowano w nim najniższej klasy osprzęt. Więc postanowiłem go gruntownie wymienić.
Z rzeczy które już mam.Kierownica seryjna stalowa będzie zastąpiona podobną aluminiową z połowy lat 80. Przednie koło będzie produkcji włoskiej obręcz Sanremo i pisata Miche.
Z rzeczy które planuje wymienić
Klamki Diacompe lub Shimano
Hamulce z Rometa Sporta lub jakieś japońskie
Napęd Shimano Tourney
Siodło z Rometa Jaguara.
Chce żeby podobnie wyglądał

Jakby ktoś miał na zbyciu jakieś części touringowe,ATB,MTB a nawet klamki z BMXa. Kupie lub wymienię się.
Mój egzemplarz na ramę lutowaną w mufach a zauważyłem że inne Mustangi mają spawaną.
Na zdjęcia musicie poczekać. Postaram wynieść go na pole prezentuje się dużo lepiej niż w tym świetle z lamp błyskowej.


RE: Romet Mustang - kraja - 05-06-2015 20:30:39






Może ktoś wie gdzie bym mógł kupić takie manetki


Mam tez problem z przednią przerzutką. Nie wiem jak to rozwiązać by była ciągnięta od dołu.Nie ma żadnego ślizgu przelotki ani otworu. Po prostu nie ma za co zaczepić pancerza.


RE: Romet Mustang - Dawdzio - 05-06-2015 23:29:49

Potrzebowałbyś przelotkę mocowaną do ramy za pomocą obejmy. Istnieje coś takiego, ale, o dziwo, nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia. Musisz poszukać w rowerowych.


RE: Romet Mustang - kraja - 09-07-2015 00:52:52

Po długiej walce Mustang został oswojony i da się na nim jeździć. Niestety korbę musiałem wymienić bo była pogięta a i suport również nie nadawał się do jazdy.





RE: Romet Mustang - Semmao - 09-07-2015 10:14:52

Wow! Rewelacyjny efekt uzyskałeś! Smile Podziw!


RE: Romet Mustang - xsaman - 09-07-2015 11:34:52

Kurde jak nigdy nie podobały mi się te rometowe "górale" tak ten powala mnie na kolana

Piękny rower


RE: Romet Mustang - Zweitakter - 09-07-2015 13:48:19

(05-06-2015 23:29:49)Dawdzio napisał(a):  Potrzebowałbyś przelotkę mocowaną do ramy za pomocą obejmy. Istnieje coś takiego, ale, o dziwo, nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia. Musisz poszukać w rowerowych.

Mozna w tym celu zastosować obejme od pojedynczej manetki przerzutki mocowane na ramie, albo wiercisz dziure i wkrecasz np regulator od hamulca jako opotek pancerza albo w wersji profi zakładasz regolator od klamkomanetek szosowych i pancerz idzie od manetki do miejsce gdzie w starych szosach są manetki a dalej goła linka