Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 (/showthread.php?tid=35235)



Romet Ogar 200 - Jaco205 - 02-06-2015 14:07:44

Siemanko!
W tym wątku pokaże wam mój nowy nabytek czyli ogarek 200 z roku 1989 z papierami,przeglądem i ważnym oc zakupiony za okazyjna cenę. Zakupilem go 24.05.2015 w niedzielne popoludnie,czyli szary deszczowy dzien pojechalismy z kumplem na hardkora moim sraczem 20km za Nowy Sącz a dokladniej do Świdnika/k Łososiny Dolnej.Najpierw mielismy problem z dojazdem,dzwonilismy i pytalismy a gdy juz zajechalem to widzialem z daleka ogarka w szopie.Gdy obejrzalem motorower i przejechalem sie na nim to zdecydowałem się i zakupiłem go.Gdy umowy zostaly spisane przyszedł czas wracać a tu niespodzianka ogar niechce zapalić!:DWidocznie niechcial sie rozstać z poprzednim właścicielem:)pozniej poprzedni wlasciciel go pchal zeby zapalil ale gdzieś sie stracił,ale wkońcu wrócił zalany potem:Pwsadzil inna swiece ogarek odpalil,pozegnalimy sie i wsiadam jade iii...ogar nie chce jechac,a tu klucza do swiec niema,a ujechalismy 500m,i o dziwo skuter tez niechcial zapalić(też wina świecy):blush:dostalem jeszcze klucz gratis odkrecilem swiece w ogarze a tam przerwa prawie 1mm,zmienilem na wlasciwą,w skuterze tez zmienilem i jedziemy!....ale to nie koniec,ogar w odleglosciach co 20m mulil na 3 biegu przy wyzszych obrotach jakby benzynki nie dostawał,powód zapchany gaznik a tu nawet srubokręta nie mialem wiec próbowałem odkręcić komore za pomocą kluczy z mieszkania:F Po wyczyszczeniu drucikiem i zlozeniu nic juz sie nie dzialo i skuter i ogar dojechali szczesliwie do domu.ogar był troche zaniedbany,z relacji wlasciciela stal dosc dlugo,więc pojechalem na myjnie i przeplukalem go lancą pod duzym ciśnieniem.po tym wszystkim ogarek jeździ po dzień dzisiejszy i ma się super!Okazało się że był zablokowany i go dusilo przy 45km/h,zacząłem od ucinania kolanka,poprawieniu króćca,wczesniej ktos go spilował ale uszczelka pomiędzy króccem a gaźnikiem była z przelotem okrągłym,został założony tłumik z simsona,wymieniłem łańcuszek na sprzęgle, stary był luźny, rzęził i tarł o dół kartera ,olej też ponieważ w starym była woda i miał białą barwe,ogarek ma teraz lepszy,przyjemniejszy dźwięk i gwizd,wczoraj zmienilem zebatke zdawczą miałem 11z a założylem 13z ogar spokojnie osiąga 60 ale jak go bujnąłem to 71km/h,więc moj skuter zostaje w tyle.tak na codzień jeżdże nim spokojnie po miescie,w planach wymiana łańcucha i tylniej zębatki.Dodam jeszcze że niemam problemu z odpaleniem zarówno na gorącym jak i zimnym silnikuWink
troche sie rozpisalem wiec czas na zdjęcia,ogar w dniu zakupu:



po przeplukaniu


więcej aktualnych zdjęć wrzucę niebawem bo net coś zamula.Pozdro


RE: Romet Ogar 200 - Rafku - 02-06-2015 15:22:27

Skoro silnik masz dobry, to doprowadź ramę do porządku i będziesz miał dobrą maszynę Wink


Odp: Romet Ogar 200 - KeiSangi - 02-06-2015 15:26:16

Ale hardkorowa historia.


RE: Romet Ogar 200 - Jaco205 - 02-06-2015 23:45:02

Co jak co ale ten mój ogar dużo pali widzę ze gaźnik w tym silniczku zawsze jest mokry czyli pewnie tracę 1/3 wachy


RE: Romet Ogar 200 - charper - 03-06-2015 00:08:51

ten gaznik to syn marnostrawny.


RE: Romet Ogar 200 - Jaco205 - 03-06-2015 00:51:15

Ciekawy to on nie jest.nie trzeba go nawet pompować na zimnym.musiałem podgiąć blaszkę żeby dostawał więcej paliwa przy wyższych obrotach na 3jce bo dusił. Się.jeszcze mam pytanie bo nigdzie o tym nie pisze.czy srednica przewodu paliwowego ma tu duże znaczenie?jaki wężyk lepiej dać?i jeszcze tak na koniec doradźcie mi prosze czy zostawić wydech z simsona czy oryginalny?dzięki z góry za odpowiedziSmile


RE: Romet Ogar 200 - Quake96 - 03-06-2015 00:53:13

Normalnie przewód paliwowy daje się 6mm. Większy będzie za duży a 5mm nie wciśniesz na kranik.