Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jaguar 23 wyścig pokoju - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: Jaguar 23 wyścig pokoju (/showthread.php?tid=35091)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jaguar 23 wyścig pokoju - fordgtb - 30-06-2015 11:15:29

Malowanie rowerów na glanc to najprostsza droga aby tego jaga zamienić w wielkie nic. Do smigania toto sie nie nadaje lepiej kupic cos nowszego.

Co do akurat tego egzeplarza to:

Najklejki sa późne tzn metalizowane. Powinny byc kalkomanie. Numer ramy z F sugeruje powyzej 62 ale ponizej 69r roku a chromowanych koncówek wideł jak nima to nima (moze pod farba)

Diagnoza jest to sprzęt scigancki zamykacza peletonu w związku z tym został poddany późnemu odswierzeniu (pewnie w klubie zeby wstydu nie bylo) a napis sugeruje ze bral udział w wyscigu w 1970r


RE: Jaguar 23 wyścig pokoju - Knight_in_fire - 05-07-2015 15:33:08

Niech go robi, lakier niech dobierze i pomaluje. Cóż to za problem. W końcu gorszy jest z rdzą. Sprowadzacie ten problem do absurdu.


RE: Jaguar 23 wyścig pokoju - Zweitakter - 06-07-2015 16:19:48

A co szkodzi pogadać? Jak nie jeden to drugi przy okazji takich rowerów wyciagnie na swiatło dzienne jakąś wiedze.....


RE: Jaguar 23 wyścig pokoju - Kafziell - 09-07-2015 10:10:00

(05-07-2015 15:33:08)Knight_in_fire napisał(a):  Niech go robi, lakier niech dobierze i pomaluje. Cóż to za problem. W końcu gorszy jest z rdzą. Sprowadzacie ten problem do absurdu.

Też się przychylam ku temu, zwłaszcza, że ten rower nie jeździł w WP. Rower ten wg dwóch źródeł z tego forum pochodzi z początku lat 60-tych i jest to bardziej Huragan niż Jag. Pod tą "bielą antyczną" jest niebieski lakier, taki jak ten: http://mima.pl/katalog-rowerow/rowery-z-lat-60/zzr-huragan-3.html (właściciel tegoż egzemplarza określił wiek mojego hujaga) i ma on numer - jak mój - na haku w formacie F12345. Ponadto w główce ramy są dwa otwory po nitach metalowej plakietki rometa.
Zgadzam się z Zweitakter, pogadać można a nawet trza. Przy okazji renowacji poznałem kawałek historii polskiego przemysłu i WP.
Na tę chwilę rozglądam się za kółkami i jestem w rozterce czy pomalować go wersji takiej jak jest (jaguar XIII WP - szablony się zdejmie z malunku na ramie) czy też przywrócić mu wygląd sprzed pomalowania (niebieski huragan).
P.S.
Zweitakter może wyjaw już co to za dziwaczna rama o ciężarze 2,5 kgSmile - była burzliwa dyskusja na temat: gazrurka czy reynolds.


RE: Jaguar 23 wyścig pokoju - Zweitakter - 10-07-2015 10:25:41

Ruskie a konkretnie Ukraińskie rury NIKOPOL stosowane w Sportach ruskich wersji profi lotniach itp. cięższe ciut od reynoldsa lżejsze od kanalizacji beldona, miałem takiego /mechanik z Orła 30 lat temu go "zgubił/.
Bardzo dobry materiał dupcia nie "pływa" na podczas ostrych przyspieszeń na podjazdach , sztuciec pracuje na wybojach jak reynolds.

Rury są dobre, co CI szkodzi pomalować na PWB? bedzie to DRUGI przypadek Huragana w fabrycznej wersji Special, jak masz zdecywowanie za dużo kasy, mozesz potraktować głowke i oba widły chromem Smile
[attachment=9609]