Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
lusterko - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: lusterko (/showthread.php?tid=34841)

Strony: 1 2


lusterko - zbychu124 - 13-05-2015 17:07:50

Dzisiaj przewrócił mi się ogar nie fortinie walnął lusterkiem w beton lusterko się zbiło. Czy muszę mieć obowiązkowo lewe lusterko


RE: lusterko - Quake96 - 13-05-2015 17:10:14

Krótko i na temat. Tak.


RE: lusterko - lewan4585 - 13-05-2015 17:10:31

Tak musisz mieć obowiązkowo lewe lusterko.


RE: lusterko - Petronas - 13-05-2015 17:16:53

Wyciąg od dziewczyny/ koleżanki/siostry/żony. One mają czasami takie cuda i by spasowało :F

I bez tego nie wyjeżdżaj bo pieski Cię upomną Wink


RE: lusterko - raterro - 13-05-2015 17:21:22

1. Prawnie musisz mieć lusterko
2. Jazda na motocyklu bez lusterka, to nie jest dobry pomysł


Odp: lusterko - KeiSangi - 13-05-2015 17:31:05

Nie widzę absolutnie żeby lusterko pomagało w bezpieczeństwie. Jak już coś zobaczę w tej trzęsącej się mgle lusterka to wtedy już zazwyczaj leżę w rowie i lepiej jest się obejrzeć. Ale prawnie motorower musi mieć lewe lusterko.


RE: lusterko - Motorowerzystka - 13-05-2015 17:38:24

KeiSangi napisał(a):Nie widzę absolutnie żeby lusterko pomagało w bezpieczeństwie. Jak już coś zobaczę w tej trzęsącej się mgle lusterka to wtedy już zazwyczaj leżę w rowie i lepiej jest się obejrzeć.
To jak Ty jeździsz że lusterko się tak telepie że nie idzie nic zobaczyć...Facepalm2 Może je dokręć. Ale w sumie jak po polach jakiś jeździsz to się nie dziwie że lusterko się telepieroll I taaaak lepiej się obejrzeć i nie widzieć drogi przed sobąDodgy


RE: lusterko - krzysiu1505 - 13-05-2015 17:39:33

(13-05-2015 17:31:05)KeiSangi napisał(a):  Nie widzę absolutnie żeby lusterko pomagało w bezpieczeństwie. Jak już coś zobaczę w tej trzęsącej się mgle lusterka to wtedy już zazwyczaj leżę w rowie i lepiej jest się obejrzeć. Ale prawnie motorower musi mieć lewe lusterko.

To załóż sobie porządne, czyste, trzymające się sztywno i nie skorodowane w środku lusterko i zobacz jak widać. A zaświadczam, że popatrzenie się w lusterko jest dużo bardziej komfortowe i bezpieczne niż odwracanie się, ale cóż, bez obrazy, ale jeżdżąc tylko po jakimś za przeproszeniem Zadupiu Dolnym i to tylko po bocznych drogach gdzie patrzyć się można najwyżej na pojazdy takie jak trzydziestka pana Ździszka sadzącego ziemniaki czy sześćdziesiątka sołtysa pryskającego pszenżyto przydatności lusterka w motorowerze za bardzo się nie dostrzeże.


Odp: lusterko - KeiSangi - 13-05-2015 17:43:12

Zadupie Dolne... w Poznaniu :F
Lusterko mam oryginalne, a telepie się mimo dokręcenia, jest oryginalne 1985.


RE: lusterko - krzysiu1505 - 13-05-2015 18:41:36

Takie kanciaste z przestawianym lustrem? To w nich telepanie się i obracanie jest normą, lepiej je skleić na stałe albo dać okrągłe, uniwersalne, w każdym rowerowym takie kupisz za 10-15 zł


RE: lusterko - bartoszek5k - 13-05-2015 23:50:48

Zdaje mi się, ręki sobie za to nie dam uciąć, ale jeżeli motorower nie był w coś fabrycznie wyposażony to chyba nie musi mieć tego (np.klakson, kierunki, STOP)
(nie)stety ogary fabrycznie miały, więc 1 lewe mieć musisz


Odp: lusterko - KeiSangi - 14-05-2015 17:46:40

Nie. Właśnie czytałem że motorower musi mieć światła, sygnał dzwiękowy i lusterko i jeszcze resztę normalnych rzeczy. Nic nie było o kierunkach i ich fabryczności.


RE: lusterko - Quake96 - 14-05-2015 17:51:29

(13-05-2015 23:50:48)bartoszek5k napisał(a):  Zdaje mi się, ręki sobie za to nie dam uciąć, ale jeżeli motorower nie był w coś fabrycznie wyposażony to chyba nie musi mieć tego (np.klakson, kierunki, STOP)
(nie)stety ogary fabrycznie miały, więc 1 lewe mieć musisz

Jesteś blisko, ale nie do końca masz rację Wink

Jeżeli motorower fabrycznie nie posiadał kierunkowskazów ani światła stopu, to nie musi go mieć i dzisiaj. Sygnał dźwiękowy był obowiązkowy i wtedy, dlatego montowano te brzęczyki, a czasem dzwonki rowerowe. Natomiast sprawa z lusterkami jest taka, że fabrycznie ich nie było (a przynajmniej około 86 roku), a dopiero później wszedł przepis o OBOWIĄZKOWYM posiadaniu lewego lusterka i nie było, że boli, czy starszy, czy nowszy musi mieć lusterko i już. Wiem, bo opowiadał mi o tym poprzedni właściciel Ogara, który mówił, że oryginalnie lusterka nie miał, ale jak wszedł przepis to musiał dokupić.


Odp: lusterko - KeiSangi - 14-05-2015 17:53:52

No tak. Nie przeczę temu. Ale np. Mogę wyjąć z charta kierunki?


RE: lusterko - Quake96 - 14-05-2015 17:56:08

Możesz, bo o ile wiem to posiadanie kierunkowskazów dalej jest "opcjonalne" i nie ma w przepisach ich wymagania w motorowerze, a to, że chińczycy ładują je do skuterów to tylko udogodnienie.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.