Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Hamulce - Sport - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Hamulce - Sport (/showthread.php?tid=34569)



Hamulce - Sport - Crisso - 02-05-2015 00:00:24

Witam,
mam pytanie odnośnie szczęk hamulcowych montowanych w Romecie Sport:



Czy można "bezkarnie" rozebrać cały mechanizm, a potem złożyć całość "do kupy" ? Pytam, bo chciałbym wyczyścić i wypolerować szczęki, a ten sposób mocowania to uniemożliwia. Zaprzyjaźniony serwisant powiedział, żeby lepiej tego nie ruszać, bo po rozkręceniu bocznych śrub mocujących sprężyny (są dwie na każdą stronę szczęki) nie będzie możliwe poskładanie ich w całość (a przynajmniej będzie to bardzo trudne). Być może chodzi o jakieś fabryczne "patenty". Proszę o radę w temacie.

A przy okazji proszę o informację, czy można gdzieś jeszcze dostać klocki hamulcowe do tego typu szczęk. Są dość nietypowe, bo obudowa gumy zakończona jest niegwintowanym trzpieniem. I podkreślam, chodzi o klocki z "epoki" czyli w stalowej / aluminiowej obudowie.

Pozdrawiam


RE: Hamulce - Sport - pajacyk78 - 02-05-2015 00:12:51

Mam takie same w swoim Sporcie. Swoje hamulce rozebrałem i złożyłem bez problemu. Klocki widziałem na portalu aukcyjnym.


RE: Hamulce - Sport - Crisso - 02-05-2015 00:49:45

Czyli po prostu rozkręcam śruby i nie ma tam żadnego ponownego nitowania itp. ? Być może Tobie udało się bez problemu, bo masz odpowiednie narzędzia. Ja dysponuje podstawowymi kluczami i mizernymi zdolnościami manualnymi. Wiem, że Romet robił rzeczy proste, ale czasem miał swoje pomysły...


RE: Hamulce - Sport - Paweł13 - 02-05-2015 11:45:18

Kup nowe klocki i przełóż z nich tylko gumy. Będzie wyglądać jak w oryginale a też nie trzeba się męczyć z szukaniem klocków z mocowaniem tego typu.


RE: Hamulce - Sport - Zweitakter - 02-05-2015 14:33:51

Mozna bezkarnie polerować!!!!!, robilem po wielekroć.
Jedyne na co trzeba uwazać to na bolce na których "chodzą" szczęki, jeśli je podetniesz od góry będą ciężko pracować -taki zabieg wykonujemy jak szczęki mają spore luzy Smile
Zaprzyjaźniony serwisant jest niekompenętny lub ma atak lenia.....
klocki dobierz od czegokolwiek i wsadź w orginalne szufladki z braku orginała w całości ja notorycznie zamieniałem na orginał ale tego co było wzorem tych hebli czyli Mafac Racer lub podobny model.


RE: Hamulce - Sport - Crisso - 03-05-2015 13:12:49

No to wszystko jasne. W takim razie działam dalej. Dziękuje wszystkim za rady.

Pozdrawiam


RE: Hamulce - Sport - marew - 29-07-2016 21:53:13

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6316760907

Z tych wyciagnac gumy i wsadzic do tylnych w sporcie ?

Wysłane z mojego HUAWEI Y550-L01 przy użyciu Tapatalka


RE: Hamulce - Sport - xsaman - 30-07-2016 15:30:25

jakby kto chciał mam nowe gumy z rometu sportowe 4 sztuki 15 zł


RE: Hamulce - Sport - drajwer - 01-08-2016 15:45:29

(30-07-2016 15:30:25)xsaman napisał(a):  jakby kto chciał mam nowe gumy z rometu sportowe 4 sztuki 15 zł

Wezmę. PW Smile