Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
OC czy mogę je wypowiedzieć? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: OC czy mogę je wypowiedzieć? (/showthread.php?tid=34219)



OC czy mogę je wypowiedzieć? - LiSiC - 15-04-2015 18:19:38

Witam.
Mam dość nie typowy problem, mam Ogara 205, jakiś czas temu byłem zmuszony kupić auto. Problem tkwi w tym że Ogar jest nadal w rozsypce i nie będzie jeździł przed wakacjami(jeśli nie później). Chodzi o to że nie stać mnie na płacenie dwóch ubezpieczeń, czy mogę więc zrezygnować z OC Ogara do czasu kiedy go uruchomię?


RE: OC czy mogę je wypowiedzieć? - nie_mientki - 15-04-2015 18:22:16

Niestety nie. OC musi być ciągłe, ostatnio był obywatelski projekt żeby to znieść(motocykliści jeżdżą zazwyczaj przez pół roku, posiadacze zabytków czasem dwa razy do roku lub wcale).

Łeb sprawie ukręcony, te świnie u koryta są tak powiązane ze światem ubezpieczeń że zbyt dużą część tortu dostają żeby tak ochoczo pójść na rękę obywatelom.


RE: OC czy mogę je wypowiedzieć? - LiSiC - 15-04-2015 18:28:51

I tak giną marzenia ;-; Czyli będę musiał sprzedać motorower... wielka szkoda że nie udał się ten zamach na sejm -,-


RE: OC czy mogę je wypowiedzieć? - nie_mientki - 15-04-2015 18:30:15

Sprzedaj same papieryBig Grin

Garba się z pleców pozbędziesz, trochę gotówki wpadnie, sprzęt jak będzie tak pozostanie. A chętni się znajdą na 100%.


RE: OC czy mogę je wypowiedzieć? - LiSiC - 15-04-2015 18:32:32

I co, będę chodził do garażu oglądać motorek na którym nawet nie będę mógł jeździć? Dziękuję bardzo za takie coś... za jakie grzechy urodziłem się w polsce i jeszcze w mieście... ;-;


RE: OC czy mogę je wypowiedzieć? - Rafku - 15-04-2015 19:19:04

Akurat nasz kraj ma nie wiele wspólnego z tymi idiotami, którzy siedzą w sejmie Wink


Odp: OC czy mogę je wypowiedzieć? - KeiSangi - 15-04-2015 19:26:50

Chyba jedyne rozwiązanie problemu to lepszy wybór prezydenta 10 maja. (Nie oskarżajcie mnie o korwinizm)


RE: OC czy mogę je wypowiedzieć? - Semmao - 15-04-2015 20:16:07

Akurat ustawa o ubezpieczeniach ma swoje uzasadnienie i moim zdaniem obowiązkowe OC jest jak najbardziej słuszne.

Natomiast boli ustawa PORD, gdzie usunięto możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, to by uratowało w tej sytuacji... Sad

No, ale temat nie o stękaniu. Uważam za rozwiązany, więc zamykam! Smile