Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Niekończąca się bolączka kadeta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Niekończąca się bolączka kadeta (/showthread.php?tid=34072)



Niekończąca się bolączka kadeta - Odrestaurator - 09-04-2015 20:36:07

Od dłuższego czasu mam problem z kadetem. Otóż gdy wcześniej problem niby się rozwiązał, ale postanowił wrócić, a może to przez to że była zima i po prostu stał. Dzieje się to że jak jadę jakieś nawet nie 3/4 manetki to kadet robi buuuu i jak mu nie ujme gazu to gaśnie. Gaźnik regulowany książkowo, zapłon ustawiony, kranik wymieniony i czyszczony, linka gazu wymieniana, paliwa jakoś 2,5 l, wszelakie uszczelki przy gaźniku wymienione a także uszczelka gaźnik-cylinder. Sprawdzane na różnych świecach min. iskrze F80. Mimo tych wszystkich napraw kadet dalej nie chce poprawnie działać. Cyl 60ccm.


RE: Niekończąca się bolączka kadeta - Brzoz3k - 09-04-2015 20:46:02

Zapłon. Masz odrobinę większą dyszę w gaźniku? Stawiam na przerywacz, może być przerwa na świecy. Jak założyłem 60 to były cuda, co jazda to regulowanie. W końcu założyłem 50 i skończyły się problemy.


RE: Niekończąca się bolączka kadeta - adrian3141 - 09-04-2015 21:10:34

Miałem tak samo przez dłuższy czas, zrobiłem te rzeczy: ruszał mi się ten bolec co trzyma się przerywacz przykleiłem, zmieniłem przerywacz, wyciągnąłem tą siatkę z filtra powietrza i w miejsce tej siatki włożyłem gąbkę (grubość ok.1-1,5cm) po tych zabiegach jest normalnie, prędkość to 54km/h