Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. (/showthread.php?tid=33999)



Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - Crisso - 07-04-2015 14:45:09

Witam,
Mam zamiar odnowić Rometa Turing 2 - model z lat 80'. Zależy mi na zachowaniu oryginału z jedną drobną modyfikacją - chciałbym zamontować przekładnię w piaście. Z poprzedniego wątku o "chińskim" Jubilacie widzę, że się da i nie będzie problemu. Zależy mi jednak na tym, żeby przekładnia była z tamtego okresu. I tu moje pytanie - które modele Rometa z lat 70 - 80' miały fabrycznie montowane takie przerzutki. Szukając takiej przekładni na aukcjach będzie mi po prostu łatwiej. Nie chcę do klasyka pakować chińskiego badziewia...

Pozdrawiam


RE: Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - nie_mientki - 07-04-2015 15:06:44

Były w wielu eksportowych rowerach nie mających nazwy(jako Tyler czy Universal)

A nie znajdziesz jakiegoś Sachsa albo Schinmano na jakimś "holenderkowym szrocie"?


RE: Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - Crisso - 07-04-2015 15:21:25

No właśnie wolałbym tego nie robić. Chcę, żeby modyfikacja wyglądała jak "upgrade" z tamtych czasów. Pytanie dodatkowe - czy Romet produkował swoje przekładnie, czy "posiłkował' się innym producentem ? Jeśli tak to jakim ?

Pozdrawiam


RE: Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - nie_mientki - 07-04-2015 16:13:33

Shimano albo Sturmey Archer, chyba tylko 3 biegowe.


RE: Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - Paweł13 - 07-04-2015 16:24:40

W latach 60 były montowane 3 biegowe piasty sturmey archer, lata 70 i 80 to 3 biegowe piasty shimano montowane do składaków i rowerów z kołami 26", koniec lat 80 i lata 90 to znowu piasty sturmey archer też w rowerach na kołach 20" 24" 26". Ja bym szukał piast właśnie z holendrów i szwabów bo piasty montowane w rometach nie miały hamulca w pedałach a w holendrach często można spotkać piasty shimano z hamulcem i sachs.


RE: Romet Turing 2 - przerzutki w piaście. - Crisso - 07-04-2015 17:47:11

Super, bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam