Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
rejestracja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: rejestracja (/showthread.php?tid=33776)



rejestracja - zbychu124 - 30-03-2015 22:49:10

Mam problem bo chciałbym zarejestrować ogara ale umowa jest na mojego brata który jest w delegacji czy mogę wziąć jakieś upoważnienie i go zarejestrować w jego imieniu. Na siebie nie mogłem bo mam 17 lat. Jak go mogę zarejestrować?


RE: rejestracja - Hubinho - 30-03-2015 22:55:15

Chyba potrzebne będzie notarialne upoważnienie. Ale przecież niepełnoletni może rejestrować na siebie pojazdy.


RE: rejestracja - buri97pl - 30-03-2015 23:09:09

ja mam 17 lat i nie mam karty a bez problemu zarejestrowalem na siebie Smile


RE: rejestracja - Przemyslaw - 06-04-2015 20:34:50

Jeżeli chcesz rejestrować pojazd na brata, to zrób tak:
Dane twojego brata:
imię nazwisko
adres
nr dowodu

następie

Upoważniam mojego brata .................twoje dane............... zamieszkałego w .................. legitymującego się ............. (dowód osobisty paszport inny dok tożasamości) do zarejestwania pojazu marki ............. nr nadwozia............ nr rejestracyjny...........
podpis i idziesz z tym do urzędu. Ja z takimi oświadczeniami rejestrowałem pierwszy samochód który sobie kupiłem ale był rejestrowany np na mojego tatę.
w pierwszej lini pokrewieństwa nic więcej nie potrzeba ani opłat ani poświadczeń notarialnych

oczywiście pod takim oświadczeniem musi podpisać się twój brat, a jeżeli nie posiadasz dowodu osobistego, to zrób oświadczenie np na mamę, tatę i masz problem z głowy