Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ (/showthread.php?tid=33345)



Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ - danielx40@wp.pl - 14-03-2015 21:17:58

Witam chciałbym ustawić dobrze przerwę na przerywaczu... Prosiłbym o dobre rozpisanie pomiędzy czym a czym ustawią się tą przerwę i o jakieś schematy zaznaczone, jestem tutaj nowy :/ Proszę o pomoc! Z góry dziękować ! Smile)


RE: Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ - romett1 - 14-03-2015 21:36:11

Postaram ci się to wytłumaczyć:
1. Musisz mieć szczelinomierz.
2. Znajdź na nim "listek" 0,35mm
3. Kręć kołem magnesowym do momentu, aż przerywacz otworzy się najbardziej.
4. Poluzuj śrubkę mocującą przerywacz przy pomocy śrubokręta
5. Poruszaj przerywaczem tak, aby szczelinomierz swobodnie się przesuwał, ale żeby przerwa nie była zbyt duża.
6. Dokręć śrubkę mocującą przerywacz


RE: Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ - danielx40@wp.pl - 14-03-2015 22:51:06

Dziękuję Bardzo! Smile)

A czy ktoś by mi mógł zaznaczyć, gdzie wkłada się ten listek, żeby ustawić? Wink Proszę
Jestem tutaj nowy :/ ;/


RE: Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ - Quake96 - 15-03-2015 00:02:41



Gdy przerywacz jest założony to te dwa punkty zaznaczone przeze mnie się stykają. Listek wkładasz między nie Smile


RE: Jak ustawić przerwę na przerywaczu ? Pomożcie! :/ - danielx40@wp.pl - 15-03-2015 01:11:09

Dziękować! Smile)