Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? (/showthread.php?tid=33055)



Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - Jaras - 02-03-2015 01:07:27

Potrzebuję Waszej profesjonalnej porady, sprawa jest taka: kończy mi się przegląd na komara, przedtem miałem bezterminowy, ale przepisy się zminiły i muszę robić, na stacji diagnostycznej (byłem na dwóch) szukają tabliczki znamionowej na ramie, mówię, że ten rocznik nie miał to oni mi, że teraz musi być i dawaj z wiertarką i nitownicą w łapie i tabliczką zastępczą jak od przyczepy. No i mówią, gdzie panu przybić, na główkę ramy czy na błotnik? Mój Komar Romet jest z 1981 roku, na ramie nie ma śladu po tabliczce, lakier oryginał, więc co, mam sam kupić i przybić po ludzku, żeby nie straszyło i bez problemu przegląd zrobić? Dzięki za każde słowo.


RE: Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - Odrestaurator - 02-03-2015 01:22:02

Nie trzeba mieć tabliczki...
Przybija się ją tam na blachę koło silnika. A tabliczkę to sobie oryginalną kup do tego modelu a nie jakąś z przyczepy.


RE: Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - 175mateusz - 02-03-2015 01:24:59

załóż sobie sam. Kup na allegro nabij, załóż na nity albo przyklej, żeby nie wiercić ramy (dla mnie to głupota z tymi tabliczkami, że muszą być jak nie było) a już wiercenie ramy w głowie mi się nie mieściSad


RE: Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - Quake96 - 02-03-2015 04:15:38

Skoro w Twoim modelu nie było jej fabrycznie to w żadnym wypadku żadnej nie zakładaj. Nie daj sobie wcisnąć kitu na uszy.


RE: Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - Jaras - 02-03-2015 16:27:43

Zobaczę jeszcze na jednej stacji diagnostycznej, może tam są bardziej zorientowani, jak nie to dla świętego spokoju przykleję sam i będzie z głowy. Dzięki za rady.


RE: Zakładać czy nie - tabliczkę znamionową? - xsaman - 02-03-2015 17:14:03

Jeśli w okolicy są ludzie na stacjach o małym poziomie inteligencji to kup jakąś tabliczke nabij nr i choćby na rzepie przykrej żeby mieć na same przeglądy ją.. U mnie np. jak wbijam kopruchem na stacje to goście pytają jak przejechałem te 40 km krejzi po chwili podniecania krejzi się nad komarem przybija przegląd z uśmiechem i życzy mi szerokości i zeby komar nie zawiódł Big Grin