Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ściąganie upierdliwych szpilek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ściąganie upierdliwych szpilek (/showthread.php?tid=32971)



Ściąganie upierdliwych szpilek - Buka - 27-02-2015 17:15:37

Witam! Jakiś czas temu kupiłem silnik i od tamtego momentu same problemy.. Dodgy
Dokładnie: silnik chciałem rozpołowić na części pierwsze i udało mi się to, ale przy wyciąganiu szpilek pojawił się suprajz: jedna szpilka jest lekko skrzywiona i przy zakładaniu cylindra trze o ścianki uszkadzając zwoje. No to trzeba wykręcić, bo mogę złamać przy prostowaniu. Próbowałem odkręcić rękami. Nic. Próbowałem odkręcić kombinerkami. Nic. W akcie desperacji użyłem imadła. Dalej nic. Nie drgnie o milimetr. Czy kwalifikuje mnie to do kupienia nowego karteru, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?
P.S. Nie znalazłem nic w wyszukiwarce pod hasłami "demontaż szpilek", "ściąganie szpilek".


RE: Ściąganie upierdliwych szpilek - dawid639 - 27-02-2015 17:27:50

Są specjalne wykrętaki do szpilek, poszukaj w jakimś lepszym sklepie lub udaj się do pobliskiego mechanika . Jest to fajna sprawa, więc jeśli kupisz pewnie jeszcze się tobie kiedyś przyda Smile . Lecz widziałem że solidnych kluczy nie miałeś kombinerki, imadło być może wystarczy kontra z 2 nakrętek i klucz nasadowy i powinno wystarczyć Wink


RE: Ściąganie upierdliwych szpilek - MeraM - 27-02-2015 17:29:27

nakreć dwie zwykle nakrętki, skontruj je i wtedy dolna nakretka odkrecasz szpilke, przed wykrcaniem mozesz psiknac wd lub czyms innym co moze pomoc Smile


RE: Ściąganie upierdliwych szpilek - amin - 27-02-2015 17:44:20

Nagrzej, amelinium się rozszerzy i pójdzie.


RE: Ściąganie upierdliwych szpilek - Buka - 27-02-2015 20:35:32

Poszło kontrą Smile . Dzięki za pomoc panowie kolejna przydatna czynność poznana. Po piwku leci Wink


RE: Ściąganie upierdliwych szpilek - MeraM - 27-02-2015 22:53:43

jak są mocno powyginane to kup nowe, przy wkrecaniu szpilek tez uzyj kontry Smile.