Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moje rowery - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Moje rowery (/showthread.php?tid=32744)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Moje rowery - Pinio - 14-09-2015 21:15:36

Nie podszedłem zagadać bo nie wiedziałem czy Ty to Ty, dopiero jak po powrocie zobaczyłem na forum ogłoszenie z częściami, pod którym napisałeś że na 99% bierzesz to sobie myślę "zaraz... To chyba Xsaman handlował na łodzi takim fantastycznym, lecz drogim asortymentem..." Big Grin


RE: Moje rowery - xsaman - 14-09-2015 21:53:09

no nic czasu nie cofniemy ..ale co najlepsze poszła 1 para nos pedałów do wigry za 100 ziko i 12 par zzr po 50 :V


RE: Moje rowery - Sołtys - 14-09-2015 22:00:02

Niesamowite Wigry! Zazdroszczę! Smile
(13-09-2015 22:26:31)Pinio napisał(a):  I przy pakowaniu go do auta odkryłem że swoją konstrukcją zaprzecza idei składaka, bowiem linki są za krótkie żeby dało się wyciągnąć kierownice. Dodgy
Nie mogłeś po prostu zluzować śruby zaciskającej kierownicę na mostku, obrócić ją w dół i wtedy wyciągnąć? :F

Traper też niczego sobie. To jedna z pierwszych dwójek, jeszcze z białym napisem od szablonu. Później napis był złoty.


RE: Moje rowery - Pinio - 14-09-2015 22:14:56

(14-09-2015 22:00:02)Sołtys napisał(a):  
(13-09-2015 22:26:31)Pinio napisał(a):  I przy pakowaniu go do auta odkryłem że swoją konstrukcją zaprzecza idei składaka, bowiem linki są za krótkie żeby dało się wyciągnąć kierownice. Dodgy
Nie mogłeś po prostu zluzować śruby zaciskającej kierownicę na mostku, obrócić ją w dół i wtedy wyciągnąć? :F


Tak też zrobiłem. Ale składak to teoretycznie rower przeznaczony do szybkiego demontażu bez użycia narzędzi w celu zmniejszenia gabarytu, więc jakbym jechał z nim na przykład na wakacje to musiałbym pamiętać za każdym razem o kluczu 13-stce żeby rower zmieścił sie do bagażnika? :F

Chyba że kierownica U jest nieorginalna, to by wyjaśniło sprawę.


RE: Moje rowery - xsaman - 14-09-2015 22:36:38

w moim luxie było to samo Big Grin


RE: Moje rowery - Paweł13 - 14-09-2015 23:27:10

To chyba ktoś wam kiery pozamieniał bo ja nie miałem żadnych problemów z przykrótkimi linkami na płaskiej kierze.


RE: Moje rowery - Pinio - 01-11-2015 22:49:18

Ostatnio coś mniej rowerów się pojawiało, ale w tym tygodniu wróciłem do formy. Oto moje nowe zdobycze Big Grin
Najpierw znalazłem ogłoszenie sprzedaży pakietu 20 rowerów za 2000 zł. Niestety okazało się że u tego gościa byłem już rok temu i połowę rowerów już znałem Dodgy. Ale i tak znalazłem dla siebie coś godnego uwagi.

Romet Gazela 1986 - troszeczkę nadgnita, ale co nieco da się uratować. Przynajmniej mam parę dla Waganta.

Jako drugiego wybrałem sobie Jubilata 2 z 1986. Stan nie powala, ale przynajmniej chromy zdrowe (ale nie wyczyszczone na zdjęciu)

Jak jest a jak może być

I na koniec Wigry 3 z 1978 w stanie przepięknym. Lakier całkiem dobry, chromy idealnie, błotniki nie krzywe. Jedynie osłona łańcucha jest tak odkształcona że nie da sie obrócić korby. Wie ktoś jak ją przywrócić do pierwotnego kształtu?

I jeszcze między nimi znalazła się rama do Wigry 3 z 1985


Następnego dnia kolega do mnie dzwoni i mówi "Bartek, jedź szybko na złom bo tam Kos leży" więc ja szybko jadę Konsulem aby zdążyć przed zamknięciem... A na złomie zamiast upragnionego nieskładanego Karata był pelikanopodobny rowerek zwący się FSM Kos Tongue. Oczywiście nie wróciłem z pustymi rękami, bo moim łupem stały się takie dwa rowerki






Czyli Romet Pelikan 1984 i FSM Pelikan 2 1988. Ogólnie niezły stan obydwu, "napompuj i jedź".

Pelikan 2 ma całkiem ciekawą osłone łańcucha


Po powrocie postanowiłem odwiedzić jeszcze jeden złom. I pozyskałem na nim takowy rower


Czyli Universal chyba z Rometa Laury. Brak mu zębatki w przerzutce i osłony łańcucha. Kół jeszcze nie czyściłem, ale widać że mają potencjał


I teraz najlepsze. Romet Karat 1971 w stanie igła (no, prawie :F). Lakier piękny, chrom na kierownicy trochę gorszy, ale za to koła są idealne. Niestety poprzedni właściciel wywalił ory opony i dał nowe kendy (dętki też). I przednie koło też jest nowe, ale mam oryginalne. Karacik był całe swoje rowerowe życie w pewnej szkole, gdzie służył do zdawania karty rowerowej.





i jeszcze jedno ...

Podobają się?Smile


RE: Moje rowery - Marwerick - 02-11-2015 00:02:27

no ładnie ostatnie łupy.


RE: Moje rowery - Voyo - 02-11-2015 00:04:17

Chciałbym na takim Karacie zdawać na kartę rowerową. Jasne, że się podobają Smile

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


RE: Moje rowery - Jurasik201 - 02-11-2015 11:02:31

Zazdroszcze ci tej całej kolekcji,nie wszystkie rowery są w idealnym stanie ale te Karaty,Sokoły,Wigry to po prostu są nie z tej ziemi Smile
_______________________________________________________________________
PS nie chcesz sprzedać tego białego Karat bez błotników ?
Strasznie mi sie podoba w tej kolorystyce Tongue


RE: Moje rowery - Sołtys - 02-11-2015 21:28:50

Wszystkie rowery dobre, ale Karat i jego historia mnie zmiażdżyły.
Ty tak zawsze cały wagon rowerów przywozisz ze złomu?


RE: Moje rowery - xsaman - 02-11-2015 22:58:47

a xsaman i tak powie że karat to złom :V nie zrozumiecie ironi .. nieważne xdd ...

No co tu mówić jak wszystkie twoje rowery .. KOZAK


RE: Moje rowery - Pinio - 02-11-2015 23:12:06

(02-11-2015 11:02:31)Jurasik201 napisał(a):  Zazdroszcze ci tej całej kolekcji,nie wszystkie rowery są w idealnym stanie ale te Karaty,Sokoły,Wigry to po prostu są nie z tej ziemi Smile

PS nie chcesz sprzedać tego białego Karat bez błotników ?
Strasznie mi sie podoba w tej kolorystyce Tongue

A dziękuję, cieszę się że sie podobają Smile
Co do Karta to właśnie niedawno dostał błotniki i juz stoi na półce schowany przed zimą. Więc ani on, ani żaden inny Karat nie sa na sprzedaż Tongue

(02-11-2015 21:28:50)Sołtys napisał(a):  Ty tak zawsze cały wagon rowerów przywozisz ze złomu?

Zależy jak jest, na wiosnę inaczej, w zimę inaczej i w upał tez inaczej. W sume te rowery były dla mnie sporym zaskoczeniem, złom teraz po 15 gr/kg, więc byłem pewny że nic nowego nie znajdę a tu proszę.

(02-11-2015 22:58:47)xsaman napisał(a):  a xsaman i tak powie że karat to złom :V nie zrozumiecie ironi .. nieważne xdd ...

Tak taaak... "Serio, tego śmiecia chcesz kupić?" Big Grin

Aha, i jeszcze dodam że na początku października kupiłem sobie Rometa Motocrossa. Stan nie powala, ale będzie robiony (nowy lakier, naklejki). Na razie jestem w fazie kompletowania częsci, jak będę miał wszystko zabieram się do pracy. To jest po prostu zbyt fajny rower, aby go zostawić tak jak jest :F




I jeszcze dzięki naszemu wspaniałemu forum wpadł do mojej kolekcji oryginalny Rometowski katalog części zamiennych do rowerów z 1990 roku.





RE: Moje rowery - misiql - 03-11-2015 14:26:23

Znajomy ten motocross. Na grupę go dawałeś? Powodzenia w pracach!


RE: Moje rowery - Wojtek123 - 03-11-2015 18:14:32

Czy oprócz czyszczenia/polerowania konserwujesz łożyska i napędy w rowerach? Kolekcja naprawdę super, ale czasem kuje w oczy błyszczący rower i zardzewiały łańcuch i napęd. Smile