Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
blokada wodzika motorynka M1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: blokada wodzika motorynka M1 (/showthread.php?tid=32725)



blokada wodzika motorynka M1 - fuler15 - 18-02-2015 14:14:19

Siema Big Grin mam problem ponieważ dawno temu rozbierałem silnik do motorynki i teraz go składam i nie wiem jak zabezpieczyć wodzik w tym miejscu co na zdj :/
[attachment=8195]

możecie pomóc? nie wiem jak to zabezpieczyć ponieważ wejście na zabezpieczenie jest ułożone dziwnie(zdj 2) i nwm jak zabezpieczyć :/
[attachment=8196]


RE: blokada wodzika motorynka M1 - fuler15 - 18-02-2015 16:27:45

Z tym problemem się uporałem Smile ale mam teraz inny problem Sad po całkowitym złożeniu silnika nie idzie kopnąć kopką :/ w czym będzie problem? dodam że jak kręce magnetem to wszystko ok:/ aaa i jak kręce magnetem to się kopka rusza o_O
o co tu kaman?


RE: blokada wodzika motorynka M1 - Rafku - 18-02-2015 23:09:15

Nie wiem jak jest w tych komarowskich silnikach, ale w dezametach 023 najczęstszą przyczyną jest to, że nie trafiłeś kopniakiem w specialny otwór w karterze.

Warto to sprawdzić


RE: blokada wodzika motorynka M1 - Adam200 - 22-02-2015 05:16:04

a blokade kopniaka w dobra strone zalozyles? zobacz od strony sprzegla Smile


RE: blokada wodzika motorynka M1 - krzysiek231 - 22-02-2015 09:22:18

(18-02-2015 16:27:45)fuler15 napisał(a):  Z tym problemem się uporałem Smile ale mam teraz inny problem Sad po całkowitym złożeniu silnika nie idzie kopnąć kopką :/ w czym będzie problem? dodam że jak kręce magnetem to wszystko ok:/ aaa i jak kręce magnetem to się kopka rusza o_O
o co tu kaman?
Wczoraj miałem taką sytuację,że zablokował mi się na ostatnim frezie i za nim nie mogłem go kopnąć a magnetem jak ruszałem to kopka normalnie schodziła,to tak : Jak masz kopkę to za nią jest ta sprężyna,weś ją poruszaj,podsuwaj jakoś nawet trochę wyjmijbi ci się odblokuje Smile