Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal (/showthread.php?tid=32680)



Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - lunar - 16-02-2015 21:03:54

Cześć

Rowery są fajne, a te co robili przed 89r są naprawde fajne Smile

Koła 26 cali, Uniwersal , szerokie blotniki ze szparunkami, opony Vredstein 26 x2 125 z wentylami samochodowymi, przednia przerzutka Simplex , niewiem ale mimo bardzo dokładnego przyglądania się, niema tu czegoś co by "nie pasowało" czy "nie bylo z epoki". Felgi stalowe i są dosyć wysokie - znaczy że sztywność mają na pewno dobrą. Rower wygląda na pełen komplet/orginał. Czekam na Wasze wnioski.
Przednia zebatka na 2 tryby

http://pokazywarka.pl/vklaf6/


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - misiql - 16-02-2015 21:08:46

Na pierwszym od ściany Ci pisze, to agat. Natomiast universal, nie wiem?


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - lunar - 16-02-2015 21:19:43

Wiem ze mam nick lunar i sie nie pytam jaki mam nick Tongue

A na Uniwersalu jest zamazna mocno nalepka (pyl i bardzo ciezko go zmyc, narazie niemam czym), koncowka to Y - , czyli ma jakąs nazwe procz uniweersal.

Tylna kaseta sterowana wajchą shimano, przednia niewiem czym ale to nie shimano


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - Odrestaurator - 16-02-2015 22:43:53

Universal wygląda jak mocno zmodzony produkt Rometu. Coś jak Narcyz...
Dużo rzeczy jest tu nieoryginalnych (jeśli w ogóle to jest Romet, w końcu nalepki można było sobie nakleić tak o) np. Główka ramy, korby 3 biegowa z przodu, haki z tyłu też pewnie rozszerzone...
Bardziej mi to przypomina produkcję Niemiecką. Błotniki też nie Rometowskie raczej. No i te dynamo z tyłu.


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - lunar - 16-02-2015 23:26:41

Korba ma 2 biegi, nie 3. Tez myślałem że to kundel, jednak jest on z pod bydzi, i z tego co wiem to raczej nic nie grzebane. Ze strychu spod tony kurzu, wraz z wigry 3 w stanie fabryka i agatem w stanie nieco slabszym od wigry. .
poszukam jutro numerów ramy


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - PawełBike - 17-02-2015 01:18:32

Daj więcej zdjęć i od 2 strony to się zastanowimy nad modelem, a romet równiez przecież tłukł górale, np mustang, sierra nevada itp itd i jest to jak najbardziej oryginalny romet z lat 90


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - lunar - 17-02-2015 13:09:07

Fotki są tu, http://przeklej.org/file/eg4Iqd/1.rar


Pedały made ina Września, rok produkcji (chyba) 89 06 , ale lepiej niech ktoś sam powie co te cyferki znaczą. Więcej na nim sniedzi, sklejonego kurzu niz realnej rdzy.


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - Sołtys - 17-02-2015 18:52:53

Rower pochodzi z czerwca 1989 roku.
(16-02-2015 21:19:43)lunar napisał(a):  A na Uniwersalu jest zamazna mocno nalepka (pyl i bardzo ciezko go zmyc, narazie niemam czym), koncowka to Y - , czyli ma jakąs nazwe procz uniweersal.
Na tej nalepce jest napis "High quality" - Często widniał taki właśnie na Universalach.


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - Wigrus - 17-02-2015 19:01:23

Universal na bazie Mustanga.


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - PawełBike - 17-02-2015 19:30:42

Taa, univerek na mustangu raczej na 100%. Jedyne co widze nie oryginalne to obie raczki, prawa manetka biegów, i siedzenie (powinno być z napisami mustnag, ale kto wi wkońcu to universal) Pierwsze 4 cyfry nr ramy w twoim przypadku oznaczają że jest z Czerwca 1989 roku.
//I mnie ubiegli... tak to jest jak najpierw czyta się post, czysci telefon a potem odpowiada.


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - lunar - 18-02-2015 13:36:06

No to fajnie, dzięki za rozwiązanie zagadki. Rower jedzie niezwykle lekko, jak by taka jakość była do dziś - to bym brał w ciemno takiego Rometa Universal. Mialem troche rowerow w tym az 2 "nowe" romety , oba zdechły w mniej niz 10 msc - dziennie robiłem 50-60km , nie pomoglo chuchanie dbanie , jakość tragiczna była, bez żalu poszły na złom. Chyba najlepszy jaki miałem to był włoski treking , nazwy nie pamiętam, niezwykle długo działał ale po latach ukradli.
Jakie rowery do 89r (czyli prawdziwe romety) , były robione jako trekingowe ? Proszę o podanie nazw wraz z fotkami. Czasem coś się trafi, więc będe wiedział czy warto za flaszkę wziąć. Rowery to zdrowsze hobby.


RE: Co to za rower na czesciach Simplex Uniwersal - PawełBike - 18-02-2015 22:17:50

Prawdziwe romety było robione do bodajże 97 roku, od własnie ok 87 dopiero znajdziesz jakieś górale itp, wcześniej były tłuczone rowery szosowe i wiejskie dupowozy, z racji iż XC nie było tak popularne