Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak dojść po numerze ramy do właściciela - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Jak dojść po numerze ramy do właściciela (/showthread.php?tid=32450)



Jak dojść po numerze ramy do właściciela - spsport2000 - 07-02-2015 13:44:12

Witam. Mam trzy motorynki, wszystkie bez papierów. I moje pytanie brzmi czy mogę się jakoś po numerach tych ram dowiedzieć czy widnieją one jako zarejestrowane ? Chodzi o to by dojść do tej osoby i ewentualnie sie dogadać spisać umowe itd. Chciałbym jakoś legalnie ogarnąć ten temat.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - Odrestaurator - 07-02-2015 13:47:53

https://historiapojazdu.gov.pl/
Jest coś takiego ale jak masz tylko numer ramy to raczej nic nie zdziałasz.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - romek - 07-02-2015 13:53:08

Nawet, jeśli masz numer rejestracyjny i date pierwszej rejestracji (można lecieć cały rok produkcji po kolei Big Grin tak sprawdzilem kiedyś malucha) to i tak danych nie wyświetli.

Poza tym motor musiałby być w systemie elektronicznym, a do któregoś roku nie są zawarte.

Nie ma na to szans tak ci powiem.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - Semmao - 07-02-2015 14:07:05

Nie masz szans, dane chroni ustawa o ochronie danych osobowych.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - spsport2000 - 07-02-2015 14:11:24

Znajomy policjant zapewne po numerze ramy by sie sporo dowiedział. Lecz niestety by teraz można było to sprawdzić potrzebny jest powód sprawdzenia. Kurde szkoda Sad Chce ramy dać do piaskowania ale puki nie będę miał czystej sytuacji z numerami to piaskowanie muszę wstrzymać Sad

(07-02-2015 13:53:08)romek napisał(a):  Nawet, jeśli masz numer rejestracyjny i date pierwszej rejestracji (można lecieć cały rok produkcji po kolei Big Grin tak sprawdzilem kiedyś malucha) to i tak danych nie wyświetli.

Poza tym motor musiałby być w systemie elektronicznym, a do któregoś roku nie są zawarte.

Nie ma na to szans tak ci powiem.

Mam stary dowód rejestracyjny z motorynki od kolegi z roku chyba 89, wpisałem numer rejestracyjny i numer ramy i w popularnych stronkach do sprawdzenia numeru vin, wychodzi, że jest zarejestrowana. Czyli nawet te stare są w systemie.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - Blusik - 07-02-2015 14:37:24

Jeśli miałeś umowę k-s to musiał byś się wybrać do WK gdzie była zarejestrowana i tam by ci dali kopie dokumentów tylko byś musiał wybrać się z właścicielem aby podpisał dlaczego zgubił


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - maly - 07-02-2015 16:59:02

Mówisz, że potrzebny jest powód sprawdzenia? To chyba tak oficjalnie. Mam wujka w policji, kiedyś sprawdzał nam numery, ale ciągnika wiec nie wiem jak to jest z motorami


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - spsport2000 - 07-02-2015 18:03:54

Kiedyś też sprawdzałem, ale od jakiegoś czasu policjant musi zaznaczyc powód sprawdzenia danego pojazdu. Chyba pujdę z rama na komęde hehe


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - romek - 07-02-2015 18:07:50

(07-02-2015 18:03:54)spsport2000 napisał(a):  Kiedyś też sprawdzałem, ale od jakiegoś czasu policjant musi zaznaczyc powód sprawdzenia danego pojazdu. Chyba pujdę z rama na komęde hehe

W najgorszym wypadku pójdziesz na 48h do wyjaśnienia :F


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - spsport2000 - 07-02-2015 23:19:03

Nawet jak by była kradziona to mam dowód od kogo kupiłem, aukcje są w systemie i nie ma bata.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - Semmao - 08-02-2015 00:38:17

(07-02-2015 23:19:03)spsport2000 napisał(a):  Nawet jak by była kradziona to mam dowód od kogo kupiłem, aukcje są w systemie i nie ma bata.

I tak ostaniesz oskarżony o paserkę i tak. Big Grin

a pójście z ramą na komendę nic nie da, bo jak mówiłem - dane chroni ustawa o ochronie danych osobowych i nikt nigdy nie zaryzykuje karnie, żeby dać Ci nawet imię.


RE: Jak dojść po numerze ramy do właściciela - spsport2000 - 08-02-2015 11:41:22

Pogadam jutro z kumplem policjantem obadamy czy idzie jakoś temat rozegrać.