Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów (/showthread.php?tid=31222)

Strony: 1 2


Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Dawido_99 - 20-12-2014 00:54:01

Witam forumowicze mam dylemat. Kończe za nie długo gimnazjum i będe wybierać technikum i tu robią się schody. Do szkoły będe mieć 10km czyli tam i spowrotem 20km. W wakacje będe gromadzić pieniądze i chcę uzbierać 1500 na motorower, 150 na przerejestrowanie 200 na oc i przegląd na dwa lata i ewentualnie na awaryjny zakup benzyny. I mam dylemat jak każdy wie Simson s51 i Romet Chart 210 to dobre maszyny i podobne technicznie. Nie wiem którego wybrać do tych 1500 ale osobiście się skłaniam do Rometa Charta 210 z prostego powodu-jest tańszy. Wyraźcie swoją opinię odnośnie motoroweru, który lepszy, mniej awaryjny, wygodny i przede wszystkim bardziej oszczędny.
Osobiście jak mówiłem ja skłaniam się ku Chartowi. Pozdrawiam


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Damian4570 - 20-12-2014 00:56:04

Ja Charta bym wybrał z tego względu, że Polski ^^ A simson, jak simson...


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Semmao - 20-12-2014 01:03:17

Oba motorowery jak zadbane to bardzo dobre. Ja bym z sentymentu do naszego wziął Charta.

Simson jest bardziej dopracowany, jak prawie wszystko co zagraniczne. Nie ma co ukrywać nad Simsonem pracowali w innych warunkach, innym sprzętem i dopracowywali ten model przez wiele, wiele lat.

Chart produkowany był w porównaniu do Simka mega krótko. Technologicznie też można powiedzieć odstawał. Kiedy go produkowano, nie był to szczyt techniki.

No i moim zdaniem Chart jest ładniejszy! Smile




RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - romek - 20-12-2014 01:04:24

Szczerze?

Może i Chart czy Simson to nie to samo co Ogar 200 czy Komar ale wolałbym dołożyć trochę i kupić nowego Ogara 202 bądź jakiś kibelek. Zabytek na co dzień to nie jest dobry pomysł.


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Marwerick - 20-12-2014 01:11:45

simson jest dobry i nie nie robie tu reklamy ale sam fakt że po dziś dzień dziadki nimi jeżdzą co jednak coś oznacza


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Suwmiarka - 20-12-2014 11:01:57

Oba motorowery są dobre
Technologicznie jednak wygrywa Simson

To już jak woilsz, Komar'em też można normalnie jeździć, kwestia co się komu podoba Smile


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - krzysiu1505 - 20-12-2014 11:21:49

Po dziś dzień dziadki jeżdżą i komarami, ja osobiście dzień w dzień do szkoły(8 km w tym 6 po mieście i dużo pod górę) popylam Ogarem 200, jak dbasz, tak masz. A jeśli chodzi o wybór, to tak: chart wygląda lepiej od simsona, ale jego główną wadą jest silnik, do którego ciężko dostać DOBRE części, i który od simsona sporo odstaje mocą i możliwościami podjazdów pod wzniesienia. Simson ma tę przewagę, że Niemiaszki pałają do tego motoroweru wielkim sentymentem, a i jest tam, zwłaszcza na terenach górzystych powszechnie jeszcze używany, i gdyby ktoś chciał sprowadzić sobie obecnie simsona z Niemiec myśląc że tam będą tańsze może się wielce rozczarować, bo są dużo droższe niż w Polsce. I z tego sentymentu, jak i powszechnego używania tych motorowerówrównież w całej Europie wschodniej, a nawet i czasem na zachód od Niemiec wynika duży popyt na części zamienne, i je Niemiaszki produkują, i to są one bardzo dobrej jakości(firma MZA, która przejęła dawną fabrykę w Suhl ma taki asortyment, że można z nowych części poskładać całego nowego simsona). Więc do jazdy dzień w dzień lepszy będzie simson, jako mocniejszy, mający 4 biegi, i w razie czego części zamienne dobrej jakości można kupić niemal w każdym sklepie z częściami do pierdzików, poza tym ma potencjał do przeróbki na 70, po wykonaniu takich zmian silniku jak w fabrycznym S70, przy niewiele większym spalaniu ma się już 5,6KM i ok 85km/h prędkości maksymalnej, zaś 70km/h w trasie nie jest katowaniem silnika. A jeśli już koniecznie charta, to najlepiej kupić jakiegoś z papierem i z nadwoziem w dobrym stanie i wsadzić silnik od simsona. Taki pojazd z pewnością do codziennej jazdy tam i z powrotem bardziej się nada. No chyba że lubisz codzienne szperanie po całym internecie i łażenie po wsiach celem znalezienia jakiejś części, wspaniałą chińską jakość tych dostępnych w sklepach to bierz Charta.


Odp: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Dawido_99 - 20-12-2014 12:16:56

Że simson jest bardziej dopracowany technicznie to wiem ale ja mam mocno sciśnięty budżet a na chwilę obecną dobry, porządny simson z papierem jestod 1800 w zwyż i to jest główny problem a Chart jest wg mnie wart uwagi to po 1500 w.tym że można negocjować. To ma być tylko dojazd do szkoły i powrót 20km a w wakacje troche poszaleć i nic więcej. Ja w górnej mierze patrze na cene i na niezawodność i padł simson i chart i jak na mój budżet bardziej pyli się charta wiadomo ja bardzo dbam o sprzęt wiec z psuciem się nie powinno być problemu a części się jakieś znajdą jak brat po cylinder dzwonił do wuja z anglii żeby tam sprowadził za małe pieniądze to i ja dam radę Smile


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Suwmiarka - 20-12-2014 12:28:56

Jak masz taki "ściśnięty" budżet to jeździej tym co masz, jak dbasz to Ci będzie służył
Zależy jak masz Komar'a Sztywniaka to się absolutnie nie nadaje.. Model 2350< powinien sprostac spokojnej jeździe, ale o wakacyjnym szaleństwie to raczej zapomnij


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - romek - 20-12-2014 12:32:07

Części do Rometa sprowadzane z Anglii? Smile


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - patrykkol997 - 20-12-2014 13:18:56

Kup Charta i właduj silnik z Simka, będzie ideał Smile


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - hvil - 20-12-2014 15:04:12

Koledzy chciałbym sprostować.... firma MZA produkuje na tajwanie i w chinach:-) Sam zajmuję się importem i troszeczkę tego rynku poznałem, a ostatnie pół roku i ich nowy dostawca wałów przysparza wiele obaw o przyszłość rynku nowych części do DDR jednośladów.


Chart czy Simson? Simson na pewno jakościowo mocno przebija charta, ale jak masz czas dłubać to i tańsze części do charta i zakup pojazdu mniej kosztuje. Ja nie mając czasu na dłubanie wziąłbym Simsona, a poważnie zastanawiał się nad dozbieraniem tysiaczka na np ogara 202 czy jakiegoś china-junaka.


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Simon - 20-12-2014 15:45:47

Do Charta wciąż da się bez problemu kupić części zmd.
Tanim kosztem można przerobić na 50/4 i jeździć.
Zapłon lepszy niż w simsonie, w moduł się tylko zaopatrzyć od jakieś chińczyka za 30 zł i spokój.
Robiłem do szkoły 22 km codziennie i nigdy nie miałem problemu.


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - Taśma - 20-12-2014 16:03:43

Da się kupić te części, ale nie są one tanie. A już w ogóle części ramy...


RE: Dylemat odnośnie dwóch motorowerów - LukaszzT1 - 20-12-2014 16:25:34

A ze zapytam autobusy to nie kursują ? Sam chodzę do szkoły średniej i to najlepsze rozwiązanie mam 8km do szkoły w jedną strone i płacę 50zł za bilet miesięczny Wink A jak chcesz motorower to simson lub chińczyk używka tanie części i niskie spalanie :F