Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Sprawy Forum (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D (/showthread.php?tid=30918)

Strony: 1 2


Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - nie_mientki - 03-12-2014 19:01:30

Sprawa dotyczy działu "Problemy Techniczne"
Tak się ostatnio zastanawiałem. A raczej nachodzi mnie od jakiegoś czasu, bo już kiedyś chyba o tym wspominałem.

Według mnie podział na modele jest trochę sztuczny. Na przykład-ktoś ma problem z zapłonem w romecie Polo. Więc tam też ląduje temat. Ale przecież rozwiązanie będzie miało zastosowanie w całej gamie silników (poza 027 i 223). Czy nie byłoby lepiej gdyby drzewko wyglądało mniej więcej:

PROBLEMY TECHNICZNE

-SILNIK
--UKŁAD ZAPŁONOWY(PRZEWODY, ŚWIECE, CEWKI)
--UKŁAD ZASILANIA(GAŹNIK, KRANIK)
--UKŁAD KORBOWO-TŁOKOWY(WAŁ, TŁOK, CYLINDER, GŁOWICA)
--UKŁAD WYDECHOWY
--SPRZĘGŁO
-ZAWIESZENIE
--PRZEDNIE(STARSZE I TELESKOPOWE)
--TYLNE(WAHACZ, AMORTYZATORY)
-KOŁA(OBRĘCZE, SZPRYCHY, OPONY)
-NADWOZIE
--BAK
--BŁOTNIKI
--SIODŁO
--KIEROWNICA I JEJ OSPRZĘT

I tak dalej. Byłoby łatwiej szukać czy nie?


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Quake96 - 03-12-2014 19:03:27

Owszem to dobry pomysł, ale jak wspomniałeś wpadnie Tomek i powie, że się nie da :F


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - jurek_j - 03-12-2014 19:27:12

Właśnie, brakuje odpowiedzi, że się nie da.

Fajnie że zauważono problem sztuczności, bo faktycznie kiedyś miałem problem, z ciekawości przeglądnąłem dział rometa kadeta i znalazłem całe nic, dopiero w dziale rometa ogara 205. A to przecież dwa różne pojazdy, jak można naprawiać zapłon w kadecie mając porady do zapłonu z ogara?!

No ale nie da się... Big Grin


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Tomasso94 - 03-12-2014 19:37:39

No dało by się, ale ciekawe co na to Tomek, pewnie powie że się nie da.


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Tomasso94 - 03-12-2014 19:37:55

Się nie da.


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Tomasso94 - 03-12-2014 19:38:25

No mówiłem że tak powie. Ale się da. Jak to ktoś potem poukłada w odpowiednie działy, wieczorem mogę to zrobić.


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - nie_mientki - 03-12-2014 19:41:38

No i pogadane Big Grin


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Tomasso94 - 03-12-2014 19:44:15

tylko rozwiń to sensownie jakoś to drzewko, jakiś podział an silniki jeszcze?


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - nie_mientki - 03-12-2014 19:48:20

Ja nie mówię że to na już. Bo to pewnie praca na kilka dni i kilka(naście?) par rąk.

Może w poszczególnych działach dodawać [znaczniki], albo faktycznie zrobić osobne dla 027 i 223.

Przerzucanie to będzie żmudna robota, jest prawie 30.000 wątków na forum więc połowa pewnie w technicznych.

Ale gdyby tak tymczasowo zatrudnić jakąś pomoc-choćby tych co ostatnio startowali na modów. Pokazaliby czy można na nich liczyć. Tak na przyszłość.


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Tomasso94 - 03-12-2014 19:51:28

powiem tak, działy mogę zrobić na już. znaczy trochę później. a z przenoszeniem to coś wymyślimy. Ogólnie chciał bym odejść powoli od tych znaczników bo i tak mało kto tego poprawnie używa.


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - ananas - 03-12-2014 19:55:19

Według mnie za bardzo szczegółowy ten podział. Wystarczyło by silnik, zawieszenie, koła nadwozie i tyle. Żadnych "podrozdziałów".


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Bartek - 03-12-2014 21:56:08

Tomek jeśli tak chce Ci się to robić to usiądź np na weekendzie a później te tematy w parę osób się po przenosi i już. Tak by to było sprawnie i szybko Wink


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - kw112 - 03-12-2014 22:15:20

(03-12-2014 19:38:25)Tomasso94 napisał(a):  Jak to ktoś potem poukłada w odpowiednie działy, wieczorem mogę to zrobić.

Damy radę, ale pomoc mile widziana Big Grin


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Bartek - 03-12-2014 22:18:25

teraz tylko się dogadać kiedy i o której porze to można się pobawić ;P


RE: Nowy podział tematów na forum-dyskusja zanim przyjdzie Tomek i powie że się nie da :D - Kaliber - 04-12-2014 19:24:20

Moim skromny zdaniem za dużo tych podkategorii Tongue
W silniku zrobić tylko podział na modele silników (019, 023, 027 itp) i wystarczy

Według mnie fajnie by było jakby to tak wyglądało, ale co ja się znam Tongue

-SILNIK
--UKŁAD ZAPŁONOWY(PRZEWODY, ŚWIECE, CEWKI)
--- Rodzaj silnika
--UKŁAD ZASILANIA(GAŹNIK, KRANIK)
--- Rodzaj silnika
--UKŁAD KORBOWO-TŁOKOWY(WAŁ, TŁOK, CYLINDER, GŁOWICA)
--- Rodzaj silnika
--UKŁAD WYDECHOWY
--- Rodzaj silnika
--SPRZĘGŁO
--- Rodzaj silnika
-ZAWIESZENIE
-KOŁA(OBRĘCZE, SZPRYCHY, OPONY)
-NADWOZIE

Ja bym zostawił te znaczniki ( [Chart] [Ogar] itd. ) Wink