Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów (/showthread.php?tid=30771)



jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów - joozek - 25-11-2014 00:18:42

Witam
Wyczytałem na forum prawie wszystko na temat dokumentów i mimo wszystko proszę o podpowiedź. Mianowicie;
Mogę kupić Motorynkę z 1987 roku. Nie chodzi mi o stan, bo jest prawie kompletna i dlatego się nią zainteresowałem. Cena 350 zł. Problem jednak tkwi w dokumentach. Robaczek posiada dowód rejestracyjny z 1988 roku i odpowiednią tablicę rej z tamtego czasu. Okazało się jednak, że już kilka razy została kupiona/sprzedana i obecny właściciel nie ma żadnej z nich. Czyli brak ciągłości umów nie do ustalenia. Nie posiada też OC. Mogę oczywiście napisać umowę kupna/sprzedaż Motorynki z obecnym właścicielem, ale wg dokumentu, nie on jest jej właścicielem. WIĘC
1. proszę o konkretną podpowiedź jak mam to formalnie zrobić, umowa k/s?
2. jest możliwość jej zarejestrowania, chodzi mi głównie o białe tablice?
3. Jakie ew inne działania mogę w sprawie Robaka poczynić, by stać się formalnie jego właścicielem?

Dodgy proszę sobie darować uwagi w stylu ... "już tyle razy było to wałkowane" itp. Komentarze nie na temat ... zbędne. Oczekuję konkretnych porad.
Dziękuję Józek


RE: jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów - Matinek - 25-11-2014 00:30:58

Jedynym legalnym sposobem to odnaleźć właściciela z dowodu i z nim spisać umowę wtedy wszystko zarejestrujesz Wink Tu chyba nawet na zabytek byś nie mógł bo nie masz dowodu zakupu Wink A inne działania? No w sumie zadne xd


RE: jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów - Rometowiec89 - 25-11-2014 00:38:25

Głupie przepisy. A jeśli właściciel z dowodu już nie żyje.... to nie zarejestrujesz. Sorry taki mamy klimat


RE: jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów - Halski - 25-11-2014 22:03:00

(25-11-2014 00:38:25)Rometowiec89 napisał(a):  Głupie przepisy. A jeśli właściciel z dowodu już nie żyje.... to nie zarejestrujesz. Sorry taki mamy klimat

Jeśli właściciel nie żyje to piszesz umowę z datą sprzed zgonu, albo przeprowadzasz postępowanie spadkowe. Jest o tym w sieci sporo artykułów.


RE: jeszcze raz o kupnie Robaka bez ciągłości umów - joozek - 26-11-2014 15:42:50

Odpuszczam więc sobie ... do gościa nie mam kontaktu, "adresat nie znany"
Pozostało kupić ramę z papierem.
Big Grin
temat do kosza