Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Polerowanie układu ssącego - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Polerowanie układu ssącego (/showthread.php?tid=3064)



Polerowanie układu ssącego - riley2pl - 18-01-2012 19:37:17

Wypolerowanie w środku gaźnika oraz kolektora ssącego i kanału w cylindrze znacznie poprawią wkręcanie na obroty i reakcję na gaz.Robię to filcem i pastą polerska.Czy istnieje lepszy i szybszy sposób na to?


RE: Polerowanie układu ssącego - szkp - 18-01-2012 22:05:48

Na początku zeszlifuj nierówności np. papierem ściernym, a potem dopiero pastą.


RE: Polerowanie układu ssącego - Stachu.G - 18-01-2012 23:10:49

Z tego ci mi wiadomo to dolotu się nie poleruje bo mieszanka musi mieć zawirowania


RE: Polerowanie układu ssącego - riley2pl - 19-01-2012 00:12:04

Gdy jest wypolerowany to mieszanka szybciej dostaje się do komory spalania przez co zwiększa się reakcja na gaz.


RE: Polerowanie układu ssącego - rowler - 19-01-2012 00:17:16

ale za to paliwo z powietrzem jest źle wymieszane co też daje zły efekt


RE: Polerowanie układu ssącego - riley2pl - 19-01-2012 18:10:02

Powietrze w gaźniku jest po to aby zraszacz podawał paliwo w postaci mgiełki do komory spalania w szybkim tempie,a logiczne jest chyba to ,że coś co porusza się po powierzchni gładkiej dostaje się szybciej do silnika niż jakby miało się poruszać po powierzchni chropowatej (nie wypolerowanej).Za mieszanie paliwa z powietrzem odpowiada bogatośc mieszanki paliwowo powietrznej którą reguluje się iglicą i poziomem paliwa w komorze pływakowej.Mieszanką zajmuje się gaźnik a kolektor ssący tylko podaje gotową już mieszanke do komory spalania.


RE: Polerowanie układu ssącego - Mikołaj - 19-01-2012 20:15:58

(19-01-2012 00:17:16)rowler napisał(a):  ale za to paliwo z powietrzem jest źle wymieszane co też daje zły efekt

jak ci zle sie miesza paliwo to po poprostu wsadz sobie turbinke powalskiego ona rozwiaazuje ten problem... jeszcze jakies problemy z polerowaniem
ja polerowalem i jakos mi nic sie zle nie miesza nawet spalanie padlo


RE: Polerowanie układu ssącego - Wissner - 24-01-2012 13:56:17

Turbinkę best :F Pozdro..