Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[mr2 żak] ogóle pytania. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: ZMW Żak (/forumdisplay.php?fid=240)
+--- Wątek: [mr2 żak] ogóle pytania. (/showthread.php?tid=30298)



[mr2 żak] ogóle pytania. - rumun - 02-11-2014 13:24:33

Szukam ogólnych informacji na temat kolorów żaka. Nie znalazłem nic konkretnego, jedynie po zdjęciach z google znalazłem 3-4 wersje kolorów. Bordowy, niebiesko siwy, seledynowy z rysia i chyba czerwono siwy ale to lipa.
Ktoś wie dokładnie jakie były wersje kolorystyczne? Generalnie skłaniam się ku seledynowemu bo bordowego mam już komara więc wiadomo.... każdy musi być inny :-)

Pytanie z innej beczki; są jakieś szacunkowe informacje ile żaków jeszcze zostało? Setki, dziesiątki czy mniej?


RE: [mr2 żak] ogóle pytania. - rumun - 03-11-2014 00:49:15

Czy kierownica z komara pasuje do żaka?


RE: [mr2 żak] ogóle pytania. - Jakub - 03-11-2014 01:25:02

Spisu nie prowadzę ale wydaje mi się że Żaków zostało jeszcze stosunkowo dużo skłaniał bym się ku tysiącom . Wiem , wiem że rzadko się spotyka .Jednak bywam na MWB w Łodzi i widzę po stoiskach jakiś błotnik ,bak czy inny element pasujący . Dziś będzie łatwiej złożyć z części niż spotkać jakiegoś kompletnego w szopie . Wiele tego jest w muzeach czy szkołach mechanicznych jako prace dyplomowe.
Pozdrawiam


RE: [mr2 żak] ogóle pytania. - rumun - 26-11-2014 02:10:09

A kolory niebieski smerfowy i szary jakie mają numery? To są pewnie te same odcienie co szły w sztywniakach.


RE: [mr2 żak] ogóle pytania. - Semmao - 26-11-2014 12:40:33

Mój Rysiek był malowany na turkusowy (taki blady smerfowy) i szary. Chociaż, nie wiem, czy szary jest oryginalny, ale wygląda na taki (wymieniona osłona przedniego światła). Nazwa była wymalowana nie na biało, ale na delikatny beż (ecru). Smile


RE: [mr2 żak] ogóle pytania. - jacomoto - 16-09-2017 23:21:24

Kolory żaków jakie znam to wersja bogata raczej w malowaniach dwubrwntch- niebisko szare, czerwono szare, czerwone lub seledynowe.
Model mr2E miął także prawdopodobnie czasem chromowane boczki zbiornika paliwa.

(03-11-2014 00:49:15)rumun napisał(a):  Czy kierownica z komara pasuje do żaka?

KIerownica do żaka jest zupełnie inna niz w komarze.