Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolejne problemy... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Kolejne problemy... (/showthread.php?tid=30048)



Kolejne problemy... - Czosnek - 19-10-2014 09:58:50

Ja już nie mam sił do tego ogara, odpalam go, jak dam gazu to go zamula, ale cóz, byłem sie przejechać, nagle dostał maksymalnych obrotów a gdy dodawałem gazu go muliło, i to nie przez paliwo, bo paliwa miał pół wężyka. Jest po kapitalce(Cylinder,Łożyska,Wał,Tłok,Simmeringi,Tarcze Sprzęgłowe) A takie farmazony się w nim dzieją, co może być nie tak? ;c Gaźnik regulowany...


RE: Kolejne problemy... - Rafku - 19-10-2014 11:43:02

Gaźnik wyregulowany? Jak dostał maksymalnych obrotów to na moje skromne oko łapie lewe powietrze, może uszczelka pod cylindrem, glowicą?

Po remoncie dokręcałeś szpilki?


RE: Kolejne problemy... - Czosnek - 19-10-2014 13:20:51

Nie wydaje mi sie że lewe powietrze, bo gdy zatykam filtr powietrza w gazniku to sie zadusi


RE: Kolejne problemy... - Petronas - 18-11-2014 22:22:48

Ja miałem odstojnik zasyfiony. Obczaj to, albo bak. Czyściłeś?


RE: Kolejne problemy... - Brzoz3k - 18-11-2014 22:27:45

Ja takie przychodu miałem jak kranik był uwalony. Tez w wężyku było paliwo. Na tę usterkę wskazuje to, że nagle wchodzi na wysokie obroty. Grzeje się cylinder?


RE: Kolejne problemy... - szczupak54 - 18-11-2014 22:55:17

Odegnij blaszke w komorze plywakowej bo moze nie dostaje paliwa , a jak juz dostaje to skromnie .


RE: Kolejne problemy... - ananas - 18-11-2014 23:15:54

ustaw zapłon idealnie, sprawdź kranik, wszystkie uszczelki, simmeringi, świecę i ustaw przerwę na świecy. Jak to nie zadziała to na 100% gaźnik i to nim musisz się bawić i różnie ustawiać do skutku... sprawdź jeszcze czy dysze nie są pomylone.


RE: Kolejne problemy... - Rafalnapony - 18-11-2014 23:45:36

Sprawdz stan filtra powietrza w gazniku.Masz moze puszke szmerow?Mozliwe,ze gaznik dostaje za duzo powietrza.


RE: Kolejne problemy... - Odrestaurator - 19-11-2014 00:12:31

Ja miałem coś podobnego, winowajcą była źle zamocowana linka gazu i prawdopodobnie za mało benzyny dostawał. Teraz zalałem ok 3 l. Wiem że głupie ale to prawda. Ja jeszcze wymieniałem uszczelkę gaźnik - cylinder i musiałem nowe szpilki dorobić, czyściłem gaźnik i teraz chodzi jak trza. (Tu chodzi o zamulanie)


RE: Kolejne problemy... - Czosnek - 20-11-2014 21:40:45

Gaźnik był problemem, wymieniłem i smiga Wink