Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? (/showthread.php?tid=29613)



Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - JGNZM - 28-09-2014 18:58:00

Cześć,
Znalazłem ramę za 150 zł.
Posiada dokumenty; jednak sprzedający nie widnieje na dowodzie, po prostu spisał umowę, OC jest ważne do października a przegląd "bezterminowo", więc jeśli ten sprzedający nie zarejestrował go na siebie, a ten na dowodzie zaniósł umowę do urzędu, że Ogar już nie należy do niego. Więc czy ja nie będę miał problemów z zarejestrowaniem Rometa?


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - CLAy - 28-09-2014 19:33:28

Potrzebujesz ciągłość umów czyli:
1. Umowa osoby z dowodu z sprzedającym
2. Umowa sprzedającego z tobą

PS. nie istnieje już przegląd bezterminowy, przed przerejestrowaniem będziesz musiał zrobić przegląd


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - JGNZM - 28-09-2014 21:04:34

Punkt 1 - jest, oni spisali między sobą umowy.
Punkt 2 - w dniu zakupu spiszę umowę.
Czyli nie powinno być żadnego problemu. Rano, po 8 zadzwonię do WK w Śremie i zapytam się czy nie będzie żadnego problemu.
Tu mam wymagania z mojego WK:
http://www.powiat-srem.pl/Podstrony/Informator/Wydzial-Komunikacji/Rejestracja-przerejestrowanie-uzywanego-pojazdu#


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - motonita - 29-09-2014 09:03:19

ale w czym ty masz problem bo ja sie staram zrozumiec i naprawde nie mogę....


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - JGNZM - 29-09-2014 09:11:08

Mój tata twierdzi, że tu będzie taki sam problem, jaki jest z moim Ogarem aktualnie. Tylko różnica jest duża; przy tej ramie są wszystkie umowy i tylko jeden właściciel (ten co mi ją teraz sprzedaje), który jej nie zarejestrował, ale spisał umowę z tym na dowodzie, a ten zapłacił oc do października. A natomiast w Ogarze nie ma ciągłości umów i ważnego oc


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - motonita - 29-09-2014 10:22:30

ale przed koncem umowy opłacił cale OC? wiec sie polisa wznowiła i OC... jest komplet umow wiec o co ci chodzi?? nie masz obowiazku przerejestrowywania

wiec ja cie nie kumam.... masz komplet wszystkiego co trzeba... to czego ty jeszcze szukasz?

a WK ci może takich jaj nagadać ze masakra....

masz OC masz Umowy... teraz tylko przegląd zrobić i do WK...


JEST SAMOUCZEK CZEGO GO NIE PRZECZYTASZ???


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - JGNZM - 29-09-2014 10:53:34

Dobra, dzwoniłem do wk i powiedzieli mi, że będzie bez problemu; potrzebuje tylko oryginał umowy sprzedającego z tym z dowodu.


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - motonita - 29-09-2014 12:19:09

jak bys przeczytał samouczek to tez bys sie tego dowiedział...


dlaczego go nie przeczytałes?


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - JGNZM - 29-09-2014 16:10:22

Gdyby to był zły temat, gdyby administratorzy mieli do niego coś nie tak to by go usunęli. A co mi da samouczek, skoro mam osobne pytanie i forum jest do tego, aby pomagać.
Dzwoniłem do WK i powiedzieli, że nie będzie problemu, tylko muszę mieć oryginał umowy miedzy sprzedającym a tym z dowodu.


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - Latos - 29-09-2014 17:57:59

Msui być zachowana ciągłość umów od ostatniego właściciela który tę ramę rejestrował i musisz mieć wszystkie umowy począwszy od ostatniego zarejestrowanego właściciela na nowego właściciela do ciebie. OC cię nie interesuje, po prostu masz umowę za załóżmy czwartek i w ten sam czwartek lecisz do ubezpieczalni opłacić składkę i jest git Smile


RE: Co z tą ramą? Czy będzie można ją zarejestrować? - JGNZM - 29-09-2014 18:20:32

Tak umowy od właściciela na dowodzie, a mną mam. Chyba dzisiaj jeszcze pojadę ją kupić Smile Wystarczy, że spiszę umowę ze sprzedającym. A od niego wezmę oryginał umowy jego i tego w dowodzie.