Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Universal Jubilat "Lux" '85 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Universal Jubilat "Lux" '85 (/showthread.php?tid=29368)



Universal Jubilat "Lux" '85 - ArcziManYea - 18-09-2014 19:09:50

Kupiłem dzisiaj kolejny rower do kolekcji Wink A jego historia warta jest przeczytania Wink
Więc od początku Smile
Wiele mówi się o porzuconych rowerach i o tym, że szkoda ich bo niszczeją. Ja widywałem taki rower bardzo często, zawsze w tym samym miejscu myślałem, że to Wigry Lux, bo nie miałem okazji mu się przyjrzeć. Kiedyś wybrałem się z rodzicami na imprezę mieszczącą się obok miejsca jego spoczynku- Urzędu stanu cywilnego. Obok urzędu był parking, więc poprosiłem tatę żeby akurat tam zaparkował. Jak prosiłem tak zrobił stanął obok urzędu, a ja złapałem jego wizytówkę napisałem "kupię ten rower" i na szybko przyczepiłem ją do bagażnika. Opisana historia działa się około 3-ech miesięcy temu.
Po powrocie do domu nie wierzyłem, że kiedykolwiek posiądę ten rower, więc odpuściłem myślenie o nim. Dzisiaj po tak długim czasie do taty zadzwonił obcy numer, był to właściciel roweru, który przypiął 4 lata temu (!) a następnie wyjechał za granicę. Tato porozmawiał z panem i wynikło, że rower chce sprzedać. Od razu poszedł telefon do mnie czy go chcę, odpowiedź była oczywista Wink Zadzwoniłem do poprzedniego właściciela i umówiłem cenę- 85zł.
Tato go odebrał i przywiózł.
Tak więc teraz o jak się okazało Universal Jubilacie z '85 roku.
Rower pomimo czterech lat spoczynku w każdych warunkach ma się dobrze a chromy są do wyczyszczenia. Jego wyposażenie bardzo mi się podoba jet to: przedni hamulec, tylni hamulec i 3 biegowa przerzutka Shimano o 3 lata młodsza od roweru.
Wiem, że z przodu lampka jest oryginalna, lecz nie wiem jak sprawa wygląda z lampkami znajdującymi się z tyłu.
Jako, że nie należy mówić tylko o zaletach to jego wadą jest zaspawana korba którą postaram się jak najszybciej wymienić.
Jak widać marzenia się spełniają Big Grin Aż dziw bierze, że nikt go nie ukradł i, że jego właściciel zadzwonił.
Łapcie zdjęcia i wypowiedzcie się o jego oryginalności.









Aha mogę was prosić o zdjęcie obejm linek?


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - misiql - 18-09-2014 19:41:04

Epicki, ale miałeś farta jak go kupiłeś. Tylko śmigać!


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - ananas - 18-09-2014 21:37:38

Ja tam się nie znam na rowerach, ale podoba mi się Big Grin Jak przeczytałem że 4 lata stał przypięty to mnie zamurowało loo P.S. Ile masz rowerów?


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - Wigrus - 18-09-2014 21:38:57

Rozumiem tą satysfakcję, gdy się uratowało jakiś rower przed latami gnicia
i sprzątnięciem na złom.
Co do Jubilata to świetny.Smile


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - ArcziManYea - 18-09-2014 21:44:03

Mam 6 rowerów i złamaną ramę od Jubilata Big Grin


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - xsaman - 18-09-2014 21:44:40

Zajefajny obejmki spróbuje zfotografować jutro i dam ci foty są takie same jak w wigry tylko większe.


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - chart80 - 19-09-2014 08:58:59

No paczcie... 4 lata stał narażony na deszcz, śnieg, sól i inne plagi i uchował się w takim stanie. Rewelacja. Chciałbym mieć Jubilata z przerzutkami. Oj chciałbym...


RE: Universal Jubilat "Lux" '85 - nie_mientki - 19-09-2014 09:36:19

(19-09-2014 08:58:59)chart80 napisał(a):  No paczcie... 4 lata stał narażony na deszcz, śnieg, sól i inne plagi i uchował się w takim stanie. Rewelacja. Chciałbym mieć Jubilata z przerzutkami. Oj chciałbym...

Zasadniczo Jubilat z przerzutkami i nieco inną kierownicą istnieje. Kryptonim "Zenit".